Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4PS5XSXXONESwitch
Okładka FIFA 22 (PC)
OkładkaFIFA 22 (PC)

FIFA 22

FIFA 22: Legacy Edition

FIFA 22 to kolejna odsłona corocznego cyklu gier piłkarskich autorstwa studia EA Sports. W grze ponownie bierzemy udział w meczach i turniejach piłki nożnej, próbując zajść na szczyt. Tytuł zawiera autentyczne drużyny, ligi i zawodników.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass | Find Your Next Game | EA Play

FIFA 22 Premiera

1paź2021

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do FIFA 22

EA Sports FC 24

FIFA 23

eFootball

FIFA 22 to najnowsza odsłona cyklu gier piłkarskich tworzonych przez EA Sports od 1993 roku. Naszym zadaniem jak zwykle jest wygrywanie meczów, turniejów i całych sezonów w trybie kariery i pojedynków wieloosobowych. W FIF-ie 22 znalazły się setki licencjonowanych klubów, tysiące wiernie odwzorowanych piłkarzy i realistycznie wyglądające stadiony, które znamy z telewizyjnych kamer.

Tryby gry

FIFA 22 oferuje bardzo szeroki wachlarz trybów gry zarówno dla jednego gracza, jak i rozgrywki wieloosobowe. U podstaw nie różnią się one zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiło nas EA Sports, ale w tym roku znajdziemy kilka nowości, które powinny spodobać się fanom serii.

W trybie kariery, podobnie jak w poprzednich odsłonach, wcielamy się w rolę menedżera i zajmujemy się szeroko pojętym zarządzaniem klubem piłkarskim. Odpowiadamy za przeprowadzanie transferów, dobieranie taktyki, skauting i rozgrywanie meczów (choć nic nie stoi na przeszkodzie, by je symulować). Nowością wprowadzoną w tegorocznej odsłonie jest możliwość stworzenia od podstaw własnego klubu i poprowadzenie go na sam szczyt futbolowej piramidy.

Fani starć multiplayer na pewno wskoczą do FIFA Ultimate Team. Podstawą zabawy w FUT jest kolekcjonowanie kart piłkarzy i granie nimi meczów. Twórcy zadbali o to, byśmy nawet przez chwilę nie nudzili się w tym trybie – dostajemy tu rozmaite wyzwania, za które jesteśmy nagradzani paczkami z kartami i monetami, za które możemy kupować nowych piłkarzy. Najlepsi gracze mogą rywalizować w cotygodniowych rozgrywkach FUT Champions, gdzie w zależności od liczby wygranych meczów można dostać wymierne nagrody.

Lubiany przez graczy tryb VOLTA Football doczekał się odświeżenia i teraz jeszcze bardziej przypomina to, za co gracze kochali FIF-ę Street. Mamy tu więcej swobody niż w normalnym meczu, a zabawa jest bardziej arkade’owa.

Gameplay

Tegoroczna odsłona dość mocno odcina się od przeszłości w kwestii rozgrywki. Zastosowanie nowatorskiej technologii Hypermotion pozwoliło twórcom na zaimplementowanie ponad 4000 nowych animacji oraz poprawienie boiskowej inteligencji piłkarzy. Od teraz zachowują się oni dużo bardziej naturalnie, lepiej trzymają się założeń taktycznych i poruszają się płynniej. Dzięki przebudowanej fizyce piłki podania, strzały czy dośrodkowania wyglądają realistycznie, a zawodnicy mają nad nią więcej kontroli niż wcześniej.

Podczas meczów da się zauważyć, że piłkarze lepiej wyglądają podczas starć fizycznych, a wciśnięcie przycisku sprintu w odpowiedniej chwili spowoduje nieco większe niż zwykle przyspieszenie.

Grafika

FIFA 22 na konsolach nowej generacji wykorzystuje nową technologię o nazwie Hypermotion. Wykorzystuje ona algorytmy uczenia maszynowego i dane zebrane podczas prawdziwych meczów do generowania tysięcy realistycznie wyglądających animacji. Oprawa graficzna produkcji stoi na wysokim poziomie – piłkarze są bardzo dobrze odwzorowani, a względem poprzednich odsłon poprawiono oświetlenie, wygląd kibiców i stadionów.

Ostatnia modyfikacja 27 września 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-22  

Ocena użytkowników: 4,1 / 10 na podstawie 916 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,2 / 10 na podstawie 599 głosów czytelników.

FIFA 22 cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA 22

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

FIFA 22 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD Athlon X4 880K 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-3550 3.4 GHz / AMD FX-8150 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270X lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch