Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS5PS4XSXSwitchXONE
Okładka FIFA 22 (PC)
OkładkaFIFA 22 (PC)

FIFA 22

FIFA 22: Legacy Edition

FIFA 22 to kolejna odsłona corocznego cyklu gier piłkarskich autorstwa studia EA Sports. W grze ponownie bierzemy udział w meczach i turniejach piłki nożnej, próbując zajść na szczyt. Tytuł zawiera autentyczne drużyny, ligi i zawodników.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

FIFA 22 Premiera

1paź2021za 66dni

PC PS5 XSX PS4 XONE Switch

Gry podobne do FIFA 22

eFootball PES 2021

FIFA 21

eFootball

FIFA 22 to najnowsza odsłona cyklu gier piłkarskich tworzonych przez EA Sports od 1993 roku. Naszym zadaniem jak zwykle jest wygrywanie meczów, turniejów i całych sezonów w trybie kariery i pojedynków wieloosobowych. W FIF-ie 22 znalazły się setki licencjonowanych klubów, tysiące wiernie odwzorowanych piłkarzy i realistycznie wyglądające stadiony, które znamy z telewizyjnych kamer.

Tryby gry

FIFA 22 oferuje bardzo szeroki wachlarz trybów gry zarówno dla jednego gracza, jak i rozgrywki wieloosobowe. U podstaw nie różnią się one zbytnio od tego, do czego przyzwyczaiło nas EA Sports, ale w tym roku znajdziemy kilka nowości, które powinny spodobać się fanom serii.

W trybie kariery, podobnie jak w poprzednich odsłonach, wcielamy się w rolę menedżera i zajmujemy się szeroko pojętym zarządzaniem klubem piłkarskim. Odpowiadamy za przeprowadzanie transferów, dobieranie taktyki, skauting i rozgrywanie meczów (choć nic nie stoi na przeszkodzie, by je symulować). Nowością wprowadzoną w tegorocznej odsłonie jest możliwość stworzenia od podstaw własnego klubu i poprowadzenie go na sam szczyt futbolowej piramidy.

Fani starć multiplayer na pewno wskoczą do FIFA Ultimate Team. Podstawą zabawy w FUT jest kolekcjonowanie kart piłkarzy i granie nimi meczów. Twórcy zadbali o to, byśmy nawet przez chwilę nie nudzili się w tym trybie – dostajemy tu rozmaite wyzwania, za które jesteśmy nagradzani paczkami z kartami i monetami, za które możemy kupować nowych piłkarzy. Najlepsi gracze mogą rywalizować w cotygodniowych rozgrywkach FUT Champions, gdzie w zależności od liczby wygranych meczów można dostać wymierne nagrody.

Lubiany przez graczy tryb VOLTA Football doczekał się odświeżenia i teraz jeszcze bardziej przypomina to, za co gracze kochali FIF-ę Street. Mamy tu więcej swobody niż w normalnym meczu, a zabawa jest bardziej arkade’owa.

Gameplay

Tegoroczna odsłona dość mocno odcina się od przeszłości w kwestii rozgrywki. Zastosowanie nowatorskiej technologii Hypermotion pozwoliło twórcom na zaimplementowanie ponad 4000 nowych animacji oraz poprawienie boiskowej inteligencji piłkarzy. Od teraz zachowują się oni dużo bardziej naturalnie, lepiej trzymają się założeń taktycznych i poruszają się płynniej. Dzięki przebudowanej fizyce piłki podania, strzały czy dośrodkowania wyglądają realistycznie, a zawodnicy mają nad nią więcej kontroli niż wcześniej.

Podczas meczów da się zauważyć, że piłkarze lepiej wyglądają podczas starć fizycznych, a wciśnięcie przycisku sprintu w odpowiedniej chwili spowoduje nieco większe niż zwykle przyspieszenie.

Grafika

FIFA 22 na konsolach nowej generacji wykorzystuje nową technologię o nazwie Hypermotion. Wykorzystuje ona algorytmy uczenia maszynowego i dane zebrane podczas prawdziwych meczów do generowania tysięcy realistycznie wyglądających animacji. Oprawa graficzna produkcji stoi na wysokim poziomie – piłkarze są bardzo dobrze odwzorowani, a względem poprzednich odsłon poprawiono oświetlenie, wygląd kibiców i stadionów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-22  

Oczekiwania czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

FIFA 22 cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Wymagania wiekowe FIFA 22: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch