Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONEiOSPS4
Okładka Sociable Soccer (PC)
OkładkaSociable Soccer (PC)

Sociable Soccer

Sociable Soccer '21 | Sociable Soccer '22

Sociable Soccer to zręcznościowa gra sportowa określana jako duchowa spadkobierczyni serii Sensible Soccer. Za opracowanie tytułu odpowiedzialne jest studio deweloperskie Tower Studios.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sociable Soccer Premiera

8lis2019

iOS

gru2022

PC PS4 XONE

Gry podobne do Sociable Soccer

FIFA 23

eFootball 2022

FIFA 16

Sociable Soccer to gra sportowa autorstwa firmy Tower Studios, dowodzonej przez Johna Hare’a. Jest to były dyrektor kreatywny piłkarskiego cyklu Sensible Soccer i współzałożyciel słynnego niegdyś studia Sensible Software. Deweloper na swoim koncie ma takie gry jak Cannon Fodder Wizball.

Fabuła

Gra nie posiada oddzielnego trybu fabularnego (obecnego choćby w najnowszych grach z serii FIFA). W zamian za brak fabuły otrzymujemy możliwość wzięcia udziału w meczach ligowych oraz oddzielnych rozgrywkach sezonowych.

Mechanika

Rozgrywka w Sociable Soccer nawiązuje do dynamicznych, zręcznościowych gier piłkarskich. Do naszej dyspozycji oddano szereg klubów i zawodników (łącznie 500 zespołów oraz 10 tysięcy piłkarzy).

Podczas zabawy liczą się przede wszystkim zdolności gracza, choć warto pamiętać, iż umiejętnie skompletowana drużyna jest w stanie wybaczyć więcej błędów. Sociable Soccer posiada również opcję ustalenia poziomu dynamiki gry, dzięki czemu będziemy mogli dostosować szybkość rozgrywki do naszych preferencji. W trakcie spotkania mamy możliwość skorygowania składu drużyny poprzez wymianę określonych zawodników. Możemy także pokusić się o wcześniejsze ustawienie piłkarzy w formacje, czy ustalenie konkretnej taktyki i schematu gry.

Warto zaznaczyć, że Tower Studios nie pozyskało licencji FIFA na wykorzystanie prawdziwych nazw zespołów oraz nazwisk sportowców. W związku z tym są one nieco poprzekręcane.

Tryby gry

Gra pozwala bawić się samemu, jak i w obszernym multiplayerze. W trybie jednooosobowym Sociable Soccer oferuje rozbudowany system rozgrywek ligowych, dopełniony możliwością rozegrania spotkań towarzyskich.

Tryb multiplayer idzie o krok dalej i oprócz opcji oferowanych przez tryb jednoosobowy dostarcza szereg usprawnień potrzebnych do prowadzenia gier z innymi użytkownikami. Twórcy skupili się na rozbudowaniu aspektu społecznościowego gry, dodając możliwość skorzystania z opcji chatu czy utworzenia listy znajomych. Dodatkowo każdy z graczy kreuje swoją wirtualną postać, którą następnie może umieścić w jednym z klanów w ramach Sociable Soccer Clans. Skompletowane w ten sposób zespoły walczą z innymi ekipami o jak najlepsze miejsce w rankingach. Oczywiście nie brakuje także opcji turniejowych, gdzie możemy rozegrać mecze w trybie rywalizacyjnym.

Kwestie techniczne

Tytuł stworzony przez Tower Studios nie może konkurować w kwestii oprawy graficznej z najnowszymi odsłonami serii FIFA i Pro Evolution Soccer. Podobnie jak rozgrywka, tak i strona wizualna Sociable Soccer nawiązuje do starszych produkcji, przez co grze daleko do realizmu. Można za to korzystać z różnych ustawień kamery, która stara się naśladować klasyczne odsłony Sensible Soccer czy też nowoczesne produkcje piłkarskie.

Inne

Jon Hare początkowo starał się sfinansować produkcję Sociable Soccer na PC, PS4 i XONE w serwisie Kickstarter. W listopadzie 2015 roku poprosił fanów o 300 tysięcy funtów, jednak akcja nie poszła zgodnie z planem i po kilkunastu dniach anulowano ją ze względu na stosunkowo niewielkie zainteresowanie. Koniec końców produkcję postanowiono sfinansować bardziej konwencjonalnymi metodami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Oczekiwania czytelników: 6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sociable Soccer: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
XONE
iOS