Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PCXONE
Okładka Sociable Soccer (PS4)

Sociable Soccer

Określana jako duchowy spadkobierca serii Sensible Soccer gra sportowa autorstwa Tower Studios, dowodzonego przez Johna Hare – byłego dyrektora kreatywnego wspomnianego cyklu i współzałożyciela słynnego niegdyś studia Sensible Software.

Sportowe | piłka nożna | multiplayer

Okładka Sociable Soccer (PS4)

producent: Tower Studios

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

Sociable Soccer< na PC, PS4 i XONE to duchowy spadkobierca serii Sensible Soccer stworzony przez zespół Tower Studios, dowodzony przez Jona Hare. Jest to były dyrektor kreatywny wspomnianego piłkarskiego cyklu i współzałożyciel słynnego niegdyś studia Sensible Software. Deweloper na swoim koncie ma takie gry jak Cannon Fodder i Wizball.

Mechanika

Rozgrywka w Sociable Soccer nawiązuje do szybkich zręcznościowych gier piłkarskich. Podczas zabawy liczą się więc przede wszystkim umiejętności gracza, choć twórcy umożliwili dokonywanie zmian w trakcie spotkania, ustalanie formacji, taktyki itd. Do naszej dyspozycji oddano szereg klubów i zawodników (łącznie ponad 500 zespołów, w których gra przeszło 10 tysięcy piłkarzy). Tower Studios nie pozyskało jednak licencji FIFA na wykorzystanie prawdziwych nazw zespołów oraz nazwisk sportowców. W związku z tym są one nieco poprzekręcane.

Tryby gry

Sociable Soccer w wersji na PC, PS4 i XONE umożliwia rozgrywkę w kilku trybach. Oprócz tradycyjnych szybkich meczów i lig w single playerze, deweloperzy duży nacisk położyli na multiplayer i aspekty społcznościowe. Gracze, wykorzystując edytor awatarów, tworzą swoją wirtualną postać, którą umieszczają w jednym z klanów w ramach Sociable Soccer Clans. Takie zespoły walczą z innymi ekipami o jak najlepsze miejsca w rankingach. Oczywiście nie brakuje także turniejów, a chętni w każdej chwili mogą zmierzyć się w zwykłym pojedynku z innym graczem.

Kwestie techniczne

Tytuł stworzony przez Tower Studios nie może konkurować w kwestii oprawy graficznej z najnowszymi odsłonami serii FIFA i Pro Evolution Soccer. Podobnie jak rozgrywka, tak i strona wizualna Sociable Soccer na PC, PS4 i XONE nawiązują do starszych produkcji, przez co grze daleko do realistycznej oprawy. Można za to korzystać z różnych ustawień kamery, która stara się naśladować klasyczne odsłony Sensible Soccer lub nowoczesne produkcje piłkarskie.

Inne

Jon Hare początkowo starał się sfinansować produkcję Sociable Soccer na PC, PS4 i XONE w serwisie Kickstarter. W listopadzie 2015 roku poprosił fanów o 300 tysięcy funtów, jednak akcja nie poszła zgodnie z planem i po kilkunastu dniach anulowano ją ze względu na stosunkowo niewielkie zainteresowanie fanów. Koniec końców produkcję postanowiono sfinansować bardziej konwencjonalnymi metodami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do Sociable Soccer

Wymagania wiekowe Sociable Soccer

odpowiednia dla każdego wieku

Sociable Soccer – zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wstrzymana
Sociable Soccer – zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wstrzymana

wiadomość26 listopada 2015

Twórcy projektu gry Sociable Soccer, mającej być duchowym następcą serii Sensible Soccer, wstrzymali zbiórkę przeznaczonych na nią pieniędzy w serwisie Kickstarter. Produkcja tytułu nie została jednak zawieszona, autorzy będą szukać innego sposobu na jego sfinansowanie.

Jon Hare zapowiada następcę serii Sensible Soccer
Jon Hare zapowiada następcę serii Sensible Soccer

wiadomość12 listopada 2015

Jon Hare, dyrektor kreatywny słynnej niegdyś serii Sensible Soccer, rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na grę Sociable Soccer, która ma być duchowym następcą rzeczonego cyklu.

PC
PS4
XONE