Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2015, 22:19

autor: Michał Kułakowski

Sociable Soccer – zbiórka pieniędzy na Kickstarterze wstrzymana

Twórcy projektu gry Sociable Soccer, mającej być duchowym następcą serii Sensible Soccer, wstrzymali zbiórkę przeznaczonych na nią pieniędzy w serwisie Kickstarter. Produkcja tytułu nie została jednak zawieszona, autorzy będą szukać innego sposobu na jego sfinansowanie.

Gra miała pojawić się pod koniec przyszłego roku

W połowie listopada informowaliśmy o rozpoczęciu zbiórki pieniędzy przeznaczonych na stworzenie piłkarskiej gry Sociable Soccer, mającej być duchowym następcą zręcznościowej serii Sensible Soccer, która święciła triumfy w latach 90. Za projekt nowej produkcji odpowiada John Hare, dyrektor kreatywny oryginalnego Sensible Soccer. Twórca prosił graczy o 300 tysięcy funtów (ok. 1,8 miliona złotych), które pozwoliłyby na zrealizowanie jego wszystkich planów. Niestety po blisko dwóch tygodniach, projekt przyciągnął nieco ponad 1700 fanów, którzy w sumie zobowiązali się wpłacić jedynie 32,5 tysiąca funtów. Autorzy widząc, że mają minimalne szanse na osiągnięcie swojego celu zdecydowali się wycofać ze zbiórki. Hare przyznał jednak, że mimo porażki produkcja gry postępuje nadal w zadowalającym tempie. Jego zespół będzie pracował teraz nad innym sposobem sfinansowania projektu, najpewniej aktywnie poszukując potencjalnie zainteresowanego nim wydawcy.

Sociable Soccer jest szybką, zręcznościową grą piłkarską, w której boisko obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Docelowo tytuł ma pojawić się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Według zapowiedzi twórców, znajdziemy w nim około 500 zespołów i reprezentacji narodowych oraz ponad 10 tysięcy piłkarzy. Ponieważ autorzy nie posiadają licencji FIFA wszystkie nazwiska i kluby będą jednak fikcyjne. Producenci duży nacisk stawiają na elementy społecznościowe rozgrywki. W grze pojawi się edytor awatarów, które będą reprezentować nas w internetowej lidze Sociable Soccer Clans. Tytuł pozwolić ma na lokalne jak i sieciowe rozgrywki multiplayer. Gracze będą mogli również łączyć się w rywalizujące ze sobą klany i uczestniczyć w turniejach.

Autorzy posiadają działający prototyp tytułu

  1. Kickstarter gry Sociable Soccer