Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Doom Eternal (PS4)

Doom Eternal

Pełnoprawna kontynuacja gry Doom z 2016 roku, a więc świetnie przyjętego przez krytyków i graczy restartu legendarnego cyklu FPS-ów. W trakcie przygody odwiedzamy piekło i mierzymy się z wieloma nowymi typami przeciwników, korzystając z bogatego arsenału śmiercionośnych broni.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | strzelanki

Okładka Doom Eternal (PS4)

data premiery gry:

Doom Eternal to klasyczna strzelanka FPP będąca bezpośrednią kontynuacją Dooma z 2016 roku, a więc świetnie przyjętego przez krytyków i graczy restartu legendarnego cyklu FPS-ów, który narodził się w 1993 roku. Pieczę nad tytułem sprawował sprawdzony zespół ze studia id Software. W trakcie przygody gracze podróżują pomiędzy wymiarami, odwiedzając m.in. Ziemię ogarniętą inwazją demonów z piekła. Do ich pokonania można wykorzystać bogaty arsenał śmiercionośnych broni, znanych z poprzedniej części, ale ulepszonych o kilka gadżetów.

Fabuła

Fabuła kontynuuje wydarzenia z poprzedniej części i rozpoczyna się jakiś czas po jej zakończeniu. Ponownie wcielamy się w komandosa – specjalistę od inwazji demonów (doom slayer), by powstrzymać siły piekła, które tym razem opanowały metropolię na Ziemi. Likwidując różne maszkary, odwiedzamy także księżyc Marsa – Fobos oraz zupełnie nowe, zaskakujące lokacje.

Mechanika

Doom Eternal rozwija formułę z poprzedniej części, stawiając przede wszystkim na jeszcze szybszą akcję. Pomagają nam w tym nowe umiejętności poruszania się, jak szybki unik czy wspinaczka, oraz gadżety montowane na pancerzu i uzbrojeniu bohatera. Do dyspozycji mamy choćby miotacz ognia na ramieniu i hak z linką pod strzelbą.

Dobijanie osłabionych przeciwników, tzw. zabójstwa chwały (glory kills), zostały wzbogacone o nowe animacje. Odnawianie zdrowia nadal polega na zbieraniu apteczek i flakonów, które teraz przypominają te z klasycznych odsłon gry z 1993 i 1994 roku.

Tryby gry

Oprócz klasycznego trybu single player, Doom Eternal oferuje nowość – tryb inwazji, w którym możemy wcielić się w demona w kampanii fabularnej innego gracza, znacznie utrudniając mu przejście etapu.

Z gry usunięto wariant snapmap, ale ponownie znajdziemy zupełnie odrębny i przygotowany od nowa moduł do walk PvP.

Kwestie techniczne

Doom Eternal powstał na nowej, siódmej wersji silnika id Tech. W porównaniu do poprzedniej części postawiono na niezwykle jasny i kolorowy obraz, rezygnując z ciemnych i zacienionych lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Gry podobne do Doom Eternal

Wymagania wiekowe Doom Eternal

18+

Doom Eternal – tak powinno się traktować legendy!

Przed premierą 11 sierpnia 2018, 16:57

Jaka jest przyszłość edytora SnapMap i trybu wieloosobowego?

PS4
PC
XONE
Switch