Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2024, 17:28

Informator podał tytuł nowej gry z serii Doom. Strzelanka ma nawiązywać do średniowiecza

Ponoć podczas czerwcowego pokazu Xbox Games Showcase zaprezentowana ma zostać nowa gra z serii Doom o podtytule The Dark Ages.

Źródło fot. Id Software/Bethesda.
i

AKTUALIZACJA:

Branżowy informator znany jako NateTheHate2 podał, że domniemany Doom: The Dark Ages nie będzie konsolowym „ekskluzywem” Xboxa, mimo że studio id Software należy do Microsoftu. Gra ma trafić na PC, PS5 i XSX/S.

Oryginalna wiadomość (24 maja)

Microsoft może szykować dla nas nie lada gratkę. Według informacji, do jakich dotarł cieszący się uznaniem branżowy informator Tom Henderson, podczas czerwcowego pokazu Xbox Games Showcase ujawniona ma zostać nowa gra z serii Doom.

Jak przekazuje Henderson, nadchodzący FPS od studia Id Software, który w kuluarach był do tej pory znany pod roboczą nazwą „Year Zero” (co wiemy z dokumentów Microsotu), ma nosić tytuł Doom: The Dark Ages. Według źródeł dziennikarza gra znajduje się w produkcji już od czterech lat.

Podtytuł The Dark Ages (pol. „ciemne / mroczne wieki”) współgra z wcześniejszymi pogłoskami, jakie słyszał Henderson, a które sugerowały, jakoby FPS inspirowany był średniowieczem – oczywiście przerobionym na modłę Dooma. Nie wiadomo jednak, czy tytuł będzie prequelem opowiadającym o początkach Doomslayera, czy może jedynie luźno nawiąże do czasów minionych.

Przypomnę, że ostatnią grą z serii Doom jest produkcja z 2020 roku o podtytule Eternal. Dzieło to łączy klasyczny, dynamiczny gunplay z nowoczesnymi rozwiązaniami, stawiając mocny akcent m.in. na elementy platformowe. Doom Eternal został ciepło przyjęty zarówno przez recenzentów, jak i graczy, zbierając wysokie oceny (średnia not 88/100 na MetaCritic.com).

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej