Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 20:35

autor: AlexB

Znamy datę premiery konsolowych wersji Divinity Original Sin 2

Firma Bandai Namco ogłosiła, że Divinity: Original Sin II, czyli popularny RPG od studia Larian, zadebiutuje w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksa One 31 sierpnia bieżącego roku (jako Definitive Edition). Przy okazji zaprezentowano nowy zwiastun tytułu.

W kwietniu dowiedzieliśmy się, że Divinity: Original Sin II, czyli RPG od studia Larian, którym już od ponad 6 miesięcy mogą cieszyć się posiadacze pecetów, zadebiutuje również na konsolach w wersji Definitive Edition. Zdradzono, że pojawi się ona jeszcze w tym roku, lecz dokładna data aż do dziś nie była znana. Kilka godzin temu firma Bandai Namco poinformowała na Twitterze, że Divinity: Original Sin II na PlayStation 4 oraz Xboksa One pojawi się na rynku 31 sierpnia. Wydanie to będzie posiadało polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). Przy okazji tego ogłoszenia zaprezentowano zupełnie nowy zwiastun tytułu. Można go obejrzeć poniżej.

Warto pamiętać, że wraz z konsolową premierą Divinity: Original Sin II darmową aktualizację do wersji Definitive Edition otrzymają również posiadacze pecetowego wydania gry. Patch wprowadzi mnóstwo poprawek i nowości, w tym bardzo zabawnych, jak na przykład Feedback Billy – postać będąca personalizacją samouczka i ekranu ustawień produkcji.

W konsolową wersję Divinity: Original Sin II zagramy jeszcze tego lata. - ZNamy datę premiery konsolowych wersji Divinity Original Sin 2 - wiadomość - 2018-06-11
W konsolową wersję Divinity: Original Sin II zagramy jeszcze tego lata.

Divinity: Original Sin II było jedną z najlepiej ocenianych produkcji ubiegłego roku. Krytycy chwalili przede wszystkim kreację świata, interesującą fabułę oraz wymagający, lecz satysfakcjonujący system walki. Pozytywne opinie przełożyły się na spory sukces komercyjny. Oczywiście w obliczu premiery konsolowej pojawia się pytanie, czy wszystkie mechaniki, które spotkały się z uznaniem graczy i recenzentów, zostaną przeniesione z wersji pecetowej na platformy Sony i Microsoftu w sposób zadowalający. Odpowiedź znają posiadacze Xboksa One. 16 maja pierwsze trzy godziny tytułu zostały udostępnione w ramach programu Xbox Game Preview. Co więcej, osoby, które zdecydowały się na zakup przedpremierowy tego wydania mogą rozegrać cały pierwszy akt, co oznacza około 20 godzin zabawy. Niestety, podobna opcja testowa nie pojawiła się na PlayStation 4.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition