Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2017, 10:15

autor: Adrian Werner

Divinity: Original Sin II to RPG roku według pierwszych recenzji

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Divinity: Original Sin II. Są one bardzo pozytywne i wszystko wskazuje na to, że studio Larian wyprodukowało prawdziwy majstersztyk.

Doskonałe recenzje plus imponujące wyniki sprzedaży. Studio Larian może być z siebie dumne. - Divinity: Original Sin II to RPG roku według pierwszych recenzji - wiadomość - 2017-09-21
Doskonałe recenzje plus imponujące wyniki sprzedaży. Studio Larian może być z siebie dumne.
DIVINITY: ORIGINAL SIN II W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Larian
 2. Wydawca: Larian
 3. Gatunek: RPG
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery: 14 września 2017 r.

Od premiery pełnej wersji Divinity: Original Sin II minął już tydzień, ale jest to gra o tak dużych rozmiarach, że do tej pory wszystkie serwisy publikowały jedynie artykuły z pierwszymi wrażeniami. Dopiero teraz w sieci zaczęły pojawiać się recenzje z notami punktowymi. Wyłania się z nich obraz tytułu, który jest murowanym kandydatem do miana RPG-a roku.

Według serwisu Metacritic, średnia ocen wynosi obecnie 93%. Poniżej podajemy listę przykładowych recenzji:

 1. Hardcore Gamer – 5/5
 2. Game Informer – 9.75/10
 3. Multiplayer.it – 9.4/10
 4. The Overpowered Noobs – 9/10
 5. PCGamesN – 9/10
 6. Gameblog.fr – 9/10
 7. Trusted Revies – 4/5

Recenzenci wydają się być zadowoleni z niemalże każdego aspektu gry. Chwalona jest jakość oprawy graficznej, klimat oraz fabuła, którą w dużym stopniu można kształtować własnymi decyzjami. Równie dobrze prezentuje się turowy system walki, zwłaszcza pod względem poziomu interakcji z otoczeniem. Do tego pochwały zbierają rozmiary kampanii. Krytyka koncentruje się głównie na wysokim poziomie trudności oraz fakcie, że dla osób z małym doświadczeniem w gatunku RPG, pierwsze godziny zabawy z Divinity: Original Sin II mogą być ciężką przeprawą. Te cechy dla wielu graczy będą jednak zaletą.

Nasz redaktor wciąż jeszcze nie wystawił grze noty, ale sądząc po jego pierwszych wrażeniach, będzie ona wysoka.

Przypomnijmy, że gra dostępna jest tylko na PC. Pełna wersja zadebiutowała na rynku 14 września, po roku spędzonym we wczesnym dostępie. Divinity: Original Sin II już okazało się wielkim sukcesem. Autorzy poinformowali, że po czterech dniach od premiery sprzedaż wyniosła prawie pół miliona egzemplarzy.

Ponadto 17 sierpnia gra mogła pochwalić się 86 tysiącami osób bawiących się jednocześnie, co stanowi rekord w serwisie Steam w kategorii RPG-ów dla pojedynczego gracza. Dla porównania, w przypadku pierwszego Divinity: Original Sin było to 22 tysięcy, a dla The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition - 63 tys.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Recenzja gry Divinity: Original Sin II (w przygotowaniu) – RPG totalne?
 3. Divinity: Original Sin II – kompendium wiedzy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition