Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2017, 10:20

Total War: Warhammer - szczegóły na temat łączonej kampanii

Studio Creative Assembly zdradziło kilka szczegółów na temat łączonej kampanii w grach Total War: Warhammer i Total War: Warhammer II. Ponadto podzielono się kolejnością wydawania darmowej zawartości do tej drugiej produkcji.

W Total War: Warhammer II, czyli kolejną odsłonę podserii należącej do popularnego cyklu strategii stworzonego przez studio Creative Assembly, zagramy już w przyszłym tygodniu. Jednak do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele na temat jednej z najbardziej interesujących funkcji tytułu – łączonej kampanii. Wszyscy posiadacze zarówno pierwszej, jak i drugiej części Total War: Warhammer będą mogli poprowadzić wybraną nację do wygranej na wielkiej, zintegrowanej mapie, zawierającej tereny znane z jedynki, jak i dwójki. W zamierzeniu ostatnia część trylogii, Total War: Warhammer III, jeszcze bardziej ten teren powiększy. Wczoraj Michael Whelan, przedstawiciel Creative Assembly, przedstawił na oficjalnym blogu studia, jak cały system będzie wyglądał w praktyce.

W trybie Mortal Empires będziemy mogli ruszyć na podbój zarówno Starego, jak i Nowego Świata. - Total War: Warhammer - szczegóły na temat łączonej kampanii - wiadomość - 2017-09-22
W trybie Mortal Empires będziemy mogli ruszyć na podbój zarówno Starego, jak i Nowego Świata.

Łączona kampania będzie nazywała się Mortal Empires i pojawi się w ramach darmowego DLC kilka tygodni po premierze. Nie zintegruje ona tak po prostu dwóch map. Według słów Whelana, nie są one do tego przystosowane. Zamiast tego w trybie Mortal Empires znajdzie się cały Stary Świat znany z Total War: Warhammer, poszerzony o „kluczowe terytoria z Lustrii, Southlands, Naggaroth i Ulthuanu”. W sumie do przejęcia będzie 295 osad (dla porównania, w kampanii znanej z jedynki jest ich 142).

W trybie Mortal Empires pojawią się zarówno mechaniki znane z pierwszej części podserii, jak i zupełnie nowe. Mowa tu o zbuntowanych armiach, ulepszonej walce morskiej, rajdach na nabrzeżne osady, polowaniu na skarby, dużych miastach z ośmioma i dziesięcioma slotami na budynki i wiele, wiele więcej. Podczas megakampanii będzie można poprowadzić wszystkie grywalne w obu produkcjach nacje, z wyjątkiem plemion Norski. Ich „obsługa” zostanie dodana w darmowym patchu, który pojawi się kilka tygodni po premierze DLC Mortal Empires. Lecz nawet bez tej frakcji w tym trybie znajdzie się mnóstwo stronnictw, co może dość nieprzyjemnie odbić się na długości wykonywania tur przez AI. Jak zapewnił Whelan, deweloperzy mają to na uwadze i zrobią wszystko, by jak najlepiej wszystko zoptymalizować.

Źródło: totalwar.com - Total War: Warhammer - szczegóły na temat łączonej kampanii - wiadomość - 2017-09-22
Źródło: totalwar.com

Sam tryb Mortal Empires nie będzie jedynym darmowym DLC, jakie pojawi się w Total War: Warhammer II w pierwszych tygodniach po premierze. Według zaprezentowanej przez Creative Assembly infografiki (do zobaczenia powyżej), w grze bezpłatnie pojawią się również trzej dodatkowi Legendarni Lordowie (prawdopodobnie po jednym dla Skavenów, Wysokich Elfów oraz Jaszczuroludzi). Ponadto widnieje na niej również tajemnicze DLC nazwane An Experiment. Nie wiadomo na razie, z czym ono może być związane. Warto zauważyć, że część infografiki zasnuta jest dymem. Możemy być zatem niemal pewni, że to dopiero początek darmowych atrakcji, jakie pojawią się z czasem w Total War: Warhammer II.

Total War: Warhammer II ukaże się 28 września wyłącznie na PC. W naszym kraju gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy). Dla zainteresowanych, oficjalne wymagania sprzętowe są dostępne między innymi tutaj.