Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Warhammer II - Mortal Empires (PC)
OkładkaTotal War: Warhammer II - Mortal Empires (PC)

Total War: Warhammer II - Mortal Empires PC

Darmowe rozszerzenie do gry Total War: Warhammer II, za którego opracowaniem stoją autorzy oryginału, czyli studio Creative Assembly.

Strategiczne | fantasy | RTS | turowe | strategiczne wojenne | Warhammer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Total War: Warhammer II - Mortal Empires Premiera PC

26października2017

Steam

26października2017

producent: Creative Assembly wydawca: SEGA Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Total War: Warhammer II - Mortal Empires

Total War: Warhammer

Might & Magic: Heroes VII

Total War: Warhammer II

Mortal Empires jest darmowym dodatkiem przeznaczonym wyłącznie dla posiadaczy zarówno pierwszej, jak i drugiej części Total War: Warhammer. Dodaje on do podserii szeroko reklamowaną przez deweloperów łączoną kampanię.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w Mortal Empires nie różnią się zbytnio od tych znanych z innych odsłon serii. Zabawa dzieli się na dwa etapy. W pierwszym gracze operują na strategicznej mapie całego państwa w trybie turowym. Gdy dochodzi do potyczki rozpoczyna się drugi – rozgrywane w czasie rzeczywistym widowiskowe bitwy, w których udział biorą tysiące żołnierzy.

Choć tryb Mortal Empires łączy kampanie z Total War: Warhammer i Total War: Warhammer II, nie scala on w sposób dosłowny map z obu tych gier. Zabawa w nim toczy się w Starym Świecie, z dodanymi najbardziej istotnymi terytoriami Ulthuanu, Naggaroth, Lustrii oraz Południowych Ziem. Łącznie teren trybu Mortal Empires obejmuje 295 osad, które są pod kontrolą 117 frakcji (grywalnych i niegrywalnych).

W kampanii Mortal Empires dostępni są również wszyscy znani z obu odsłon Total War: Warhammer legendarni Lordowie, czyli potężni generałowie zdolni samą swoją obecnością zmienić losy bitwy. Łącznie jest ich ponad 35. Z racji tego, że mapa w omawianym trybie nie stanowi dokładnego połączenia Starego i Nowego Świata, lokacje startowe niektórych z nich mogą się lekko różnić (na przykład Queeka Łowca Głów rozpoczyna w Karag Orrud na Złych Ziemiach).

Podobnie jak w pierwszej i drugiej części podserii Total War: Warhammer, również w trybie Mortal Empires każde z dostępnych do wyboru stronnictw posiada swoje indywidualne jednostki i mechaniki rozgrywki. Ponadto w łączonej kampanii znajdą się wszystkie nowości i usprawnienia, które do serii wprowadził Total War: Warhammer II. Na przykład, podczas podboju trzeba będzie wziąć pod uwagę preferencje klimatyczne prowadzonej rasy, a na mapie świata pojawią się duże miasta z nawet dziesięcioma miejscami na budynki. W Mortal Empires brakuje jednak specjalnych mechanik związanych z Okiem Wiru, który stanowi główną oś fabularną kampanii w Total War: Warhammer II.

Kwestie techniczne

Podobnie jak Total War: Warhammer II, tryb Mortal Empires działa na ulepszonej wersji silnika Warscape, który jest obecny w serii Total War od 2009 roku.

Pozostałe

Wszystkie DLC i darmowe dodatki, jakie pojawią się Total War: Warhammer II, będą dostępne również w trybie Mortal Empires. Dzięki temu skala łączonej kampanii będzie stale rosnąć.

Ostatnia modyfikacja 24 stycznia 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Total War: Warhammer II - Mortal Empires

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Total War: Warhammer II - Mortal Empires Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-4570 3.20 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 270X lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit