Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2018, 16:00

autor: Aquma

Premiera dodatku Rise of the Tomb Kings do Total War: Warhammer 2

Dziś na rynku debiutuje pierwsze rozszerzenie z nową frakcją do drugiej części Total War: Warhammer od Creative Assembly – Rise of the Tomb Kings. Tytułowi Królowie Grobowców są dostępni zarówno w samej "podstawce', jak i w łączonej megakampanii Mortal Empires.

Czas wybrać się na pełną kości pustynię... - Premiera dodatku Przebudzenie Królów Grobowców do Total War: Warhammer 2 - wiadomość - 2018-01-23
Czas wybrać się na pełną kości pustynię...

Fani uniwersum Warhammera mogą zacierać ręce – doczekaliśmy się właśnie premiery najnowszego rozszerzenia do Total War: Warhammer 2, zatytułowanego Przebudzenie Królów Grobowców. Produkcja ta jest dostępna wyłącznie na PC, w cenie 67,49 zł i wymaga do działania podstawowej wersji gry.

DLC wprowadza do rozgrywki nową frakcję – tytułowych Królów Grobowców, nieumarłych władców zlokalizowanego niegdyś na ziemiach (a w zasadzie piaskach) południowego Starego Świata imperium Nehekhary. Szkieletowe wojska będzie można poprowadzić do boju zarówno w znanej z podstawki kampanii Oko Wiru (co ciekawe, nieumarli nie biorą udziału w wyścigu o kontrolę nad nim – zamiast tego zbierają przeklęte księgi Nagasha, a ich wątek fabularny kulminuje wielka bitwa o należącą do Arcynekromanty Czarną Piramidę), jak i na dostępnej dla posiadaczy obydwu części TW: Warhammer megamapie Imperia Śmiertelnych.

Dodatek oddaje w ręce graczy aż czterech legendarnych lordów: Settrę Nieśmiertelnego, Wielką Królową Khalidę, Najwyższego Hierofanta Khatepa oraz Arkhana Czarnego. Jak przystało na frakcję w TW: Warhammer 2, nowa armia oferuje także szereg charakterystycznych dla siebie mechanik, takich jak np. czerpanie mocy z Królestwa Dusz (umożliwia wskrzeszanie wojsk i wzywanie potężnych jednostek – Ushabti) czy czary z Domeny Nehekhary.

Przypominamy, że strategia Total War: Warhammer 2 zadebiutowała na rynku 28 września 2017 roku, wyłącznie na PC. Gra została ciepło przyjęta przez branżową prasę (średnia z ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 86% – bardzo blisko naszej własnej recenzji autorstwa Adama Zechentera, w której gra notę 8,5).

  1. Seria Total War – strona oficjalna
  2. Total War: Warhammer 2 – kompendium wiedzy