Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings (PC)

Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings PC

Rise of the Tomb Kings to pierwszy duży dodatek do wydanej we wrześniu 2017 roku strategii Total War: Warhammer II, osadzonej w ikonicznym, znanym z figurkowych gier bitewnych uniwersum. Za stworzenie tej produkcji odpowiada brytyjskie studio Creative Assembly.

To jest dodatek do gry Total War: Warhammer II.

Strategiczne | fantasy | RTS | turowe | strategiczne wojenne | Warhammer

PC Windows
Okładka Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23stycznia2018

23stycznia2018

Steam

Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings to dodatek do wydanej we wrześniu 2017 roku kontynuacji osadzonej w uniwersum Warhammera gry strategicznej. Za stworzenie tej produkcji odpowiada studio Creative Assembly, konsekwentnie rozwijające markę Total War.

Fabuła

Tytułowi Królowie Grobowców to nieumarli królowie-kapłani Nehekhary – starożytnej cywilizacji ludzkiej, która władała potężnym imperium w czasach, gdy inni ludzie byli jedynie ubierającymi się w skóry, prymitywnymi barbarzyńcami. Charakterystyczna dla Nehekhary była pogoń za odnalezieniem sekretu nieśmiertelności, która skutkowała powstaniem wielu kultów śmierci, a także budowaniem potężnych piramid – grobowców, które miały umożliwić władcom życie po śmierci. Omawiana cywilizacja upadła z powodu zdrady jednego z kapłanów Khemri i pierwszego nekromanty w historii świata Warhammera – Nagasha. To właśnie w wyniku rzuconej przez niego potężnej klątwy królowie-kapłani są dziś nieumarłymi potworami.

Mechanika

Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings w wersji na PC nie oferuje nowego scenariusza. Zamiast tego dodatek skupia się na zapewnieniu ciekawej i charakteryzującej się odmienną rozgrywką frakcji w ramach dwóch obecnie dostępnych kampanii: tej skupiającej się na Wielkim Wirze oraz dodanej po premierze podstawowej wersji gry, łączącej tereny znane z Total War: Warhammer 1 i 2 metakampanii Imperia Śmiertelnych.

W ręce graczy oddano tym razem aż czterech legendarnych lordów. Powiązana z nową frakcją mechanika rozgrywki opiera się na typowych dla Królów Grobowców motywach – m.in. odblokowywania kolejnych umiejętności w miarę, jak wzrasta liczba poległych w bitwach. Otrzymujemy także możliwość odradzania wyeliminowanych oddziałów i leczenia swoich jednostek.

Kwestie techniczne

Z technologicznego punktu widzenia Total War: Warhammer 2 – Rise of the Tomb Kings PC nie odróżnia się od podstawowej wersji gry, co oznacza, że produkcja ta działa w oparciu o unowocześnioną wersję wykorzystanego także w poprzedniej części silnika Warscape.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings

Klasyfikacja PEGI Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-4570 3.20 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon R9 270X lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Premiera dodatku Rise of the Tomb Kings do Total War: Warhammer 2
Premiera dodatku Rise of the Tomb Kings do Total War: Warhammer 2

wiadomość23 stycznia 2018

Dziś na rynku debiutuje pierwsze rozszerzenie z nową frakcją do drugiej części Total War: Warhammer od Creative Assembly – Rise of the Tomb Kings. Tytułowi Królowie Grobowców są dostępni zarówno w samej "podstawce', jak i w łączonej megakampanii Mortal Empires.

Gameplay z Total War Warhammer 2: Rise of the Tomb Kings - zobacz Królów Grobowców w akcji
Gameplay z Total War Warhammer 2: Rise of the Tomb Kings - zobacz Królów Grobowców w akcji

wiadomość9 stycznia 2018

Serwis Eurogamer opublikował 37-minutowy gameplay z dodatku Rise of the Tomb Kings do gry Total War: Warhammer II. Możemy na nim zobaczyć czterech nowych lordów oraz specjalne mechaniki charakterystyczne dla Królów Grobowców.

Zapowiedziano Total War: Warhammer 2 - Rise of the Tomb Kings
Zapowiedziano Total War: Warhammer 2 - Rise of the Tomb Kings

wiadomość19 grudnia 2017

Studio Creative Assembly zapowiedziało właśnie pierwsze większe rozszerzenie do Total War: Warhammer II. Dodatek, zatytułowany Rise of the Tomb Kings, wprowadzi wiele nowości, w tym nową frakcję – tytułowych Królów Grobowców.