Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2017, 18:16

autor: luckie

Total War: Warhammer II – pre-ordery z nową rasą dla części pierwszej [Aktualizacja]

Osoby składające pre-ordery na Total War: Warhammer II otrzymają nową grywalną rasę… dostępną w części pierwszej. W ten sposób twórcy chcą uniknąć kontrowersji związanych z rzekomym wycinaniem zawartości gry. [Aktualizacja: nową frakcją do pierwszego Total War: Warhammera okazała się Norska]

Uaktualnienie

Zgodnie z obietnicą studio Creative Assembly zapowiedziało wspomniany dodatek do Total War: Warhammer, oferowany jako bonus do pre-orderów Total War: Warhammer II (można go też kupić za 8,99 euro, czyli ok. 38 zł). Pakiet zatytułowany Norsca wprowadzi plemiona Norski i Zimowego Kła wraz z unikalnymi bohaterami, mechaniką (m.in. ujarzmianie potężnych bestii) i umiejętnościami specjalnymi. Dokładniejszy opis znajdziecie na Steamie, a poniżej zamieszczamy oficjalny zwiastun:

Oryginalny news

Dokąd zmierzają te bonusy pre-orderowe? Wczoraj pośmialiśmy się z ekskluzywnego niebieskiego dymu z opon w Need for Speed: Payback, a dziś na tapet trafił Total War: Warhammer II. Na pierwszy rzut oka, wszystko wydaje się w porządku – kupujący grę przedpremierowo otrzymają dodatkową grywalną rasę. Nie będzie ona jednak przeznaczona do zabawy w nadchodzącej dwójce, ale w pierwszym Total War: Warhammer. Twórcy nie wyjawiają jeszcze, o jaką frakcję chodzi, ale mówią, że pod względem skali bonusowej paczce będzie bliżej do dodatku Bretonnia niż Chaos Warriors. Więcej szczegółów ma się pojawić w tym tygodniu, a sam dodatek zostanie udostępniony fanom jeszcze przed premierą dwójki, zaplanowaną na 28 września 2017 roku.

Creative Assembly zakłada, że każdy, kto zamawia przedpremierowo Total War: Warhammer II, do tej pory zagrywa się w jedynkę. - Total War: Warhammer II – pre-ordery z nową rasą dla części pierwszej - wiadomość - 2017-07-19
Creative Assembly zakłada, że każdy, kto zamawia przedpremierowo Total War: Warhammer II, do tej pory zagrywa się w jedynkę.

Na decyzję o zawartości bonusów pre-orderowych do Total War: Warhammer II wpłynęły negatywne doświadczenia studia Creative Assembly z części pierwszej. Osobom składającym zamówienie przed premierą na Total War: Warhammer oferowano dość spory dodatek Chaos Warriors, wprowadzający jedną z najważniejszych frakcji uniwersum Warhammera. Gracze zareagowali na to bardzo nieprzychylnie, zarzucając twórcom wycinanie zawartości gry. Pakiet został z czasem udostępniony pozostałym graczom do kupienia za 7,49 euro.

Czy oferowanie dodatku do poprzedniej części jest lepszym rozwiązaniem? Z pewnością wielu graczy nie znajdzie w tym większych powodów do narzekań. Z drugiej strony co z tymi, którzy nie grali w pierwszą część, a postanowią sięgnąć po dwójkę?

  1. Oficjalna strona cyklu Total War