Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 31 marca 2022, 17:00

Total War: Warhammer od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie gry - City of Brass oraz Total War: Warhammer. Produkcje będzie można odebrać do 7 kwietnia.

[Aktualizacja] City of Brass i Total War: Warhammer można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Rogue Legacy i Zaginięcie Ethana Cartera.

W ubiegłym tygodniu firma Epic Games zrobiła przyjemność miłośnikom popularnych flipperów i udostępniła za darmo na swojej platformie nietypowy symulator tych urządzeń, noszący tytuł Demon's Tilt. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, to wciąż możecie zdobyć tę pozycję do godziny 17:00 czasu polskiego. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, udostępnione zostaną aż dwa tytuły: City of Brass oraz Total War: Warhammer.

City of Brass stanowi pierwszoosobową grę akcji mocno inspirowaną baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy, opracowaną przez studio Uppercut Games znane chociażby z Submerged. W ramach zabawy wcielamy się w złodzieja, który przybywa do tytułowego przeklętego miasta, by zdobyć skarb. Na jego drodze staną jednak liczne przeciwności, w tym groźne szkielety oraz duchy. Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych generowanych losowo lokacji, walce z wrogami za pomocą bułatu (rodzaju krótkiej szabli) i bicza oraz rozwijaniu swojej postaci. Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej.

City of Brass na platformie Epic Games Store

Z kolei Total War: Warhammer to kolejna odsłona kultowego cyklu strategii od studia Creative Assembly. Stanowi ona pierwszą odsłonę trylogii w ramach tej serii, której akcja rozgrywa się w inspirowanym późnośredniowieczną Europą tzw. Starym Świecie w uniwersum Warhammera stworzonym przez Games Workshop. Podczas rozgrywki możemy objąć kontrolę nad jedną z kilku nacji (dostępni są m.in. ludzie z Imperium, leśne elfy oraz krasnoludy) i poprowadzić ją do dominacji nad pozostałymi.

Zabawa w Total War: Warhammerze dzieli się na dwa etapy. Pierwszy toczy się w turach na mapie świata. W nim to rozbudowujemy nasze miasta, rekrutujemy żołnierzy oraz poruszamy się armiami i specjalnymi agentami. Drugi rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Mamy w nim okazję prowadzić ogromne armie w efektownych bitwach.

Total War: Warhammer najpewniej nie będzie rozdawany z żadnymi wydanymi do niego płatnym DLC. Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Total War: Warhammer na platformie Epic Games Store

Zarówno City of Brass, jak i Total War: Warhammer będzie można odebrać za darmo do 7 kwietnia. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka pozycja (bądź pozycje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store
  2. Total War: Warhammer – poradnik do gry