Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCSwitchXONE
Okładka Demon's Tilt (PS4)

Demon's Tilt

Utrzymana w gotyckiej stylistyce gra zręcznościowa typu pinball. Oprócz zdobywania punktów, w trakcie zabawy w Demon’s Tilt zajmujemy się walką z przeciwnikami i wykonywaniem opcjonalnych zadań. Za grę odpowiada studio Wiznwar.

Zręcznościowe | fantasy | pinball | 2D | indie | Xbox Play Anywhere | Xbox Game Pass

Okładka Demon's Tilt (PS4)

producent: Wiznwar

wydawca: Flarb

Strona oficjalna

data premiery gry:

6gru2019

PC XONE

23gru2019

Switch

28lip2020

PS4

Demon's Tilt jest grą zręcznościową inspirowaną flipperami, którą wzbogacono o rozwiązania zaczerpnięte z bullet hell shooterów. Tytuł stanowi efekt współpracy niezależnego studia Wiznwar oraz firmy Flarb.

Mechanika

W Demon's Tilt akcja toczy się na ukazanym z góry stole do pinballa. Jest on na tyle duży, że podzielono go na trzy segmenty. Naszym głównym zadaniem jest odbijanie metalowej kulki przy pomocy ruchomych łapek ulokowanych u podstawy każdej części stołu. Kamera płynnie podąża za kulką, a w określonych momentach zbliża się do niej, w efektowny sposób prezentując akcję.

Podobnie jak ma to miejsce w klasycznych flipperach, trafiając określone elementy planszy i nie dopuszczając do wypadnięcia kulki przez otwór znajdujący się pod najniżej umieszczonymi łapkami, zdobywamy punkty, a im dłużej kulka jest w ruchu, tym większy jest ich mnożnik. Na tym jednak nie koniec, gdyż ważną rolę odgrywa tu również walka z bossami. Ich pokonanie nie jest łatwe, gdyż często otaczają ich pomniejsi adwersarze; oprócz tego oponenci regularnie nas ostrzeliwują, przez co na ekranie niekiedy wręcz roi się od pocisków. Sprawy nie ułatwia fakt, że oprócz ramp rozpędzających kulkę czy elementów, od których ta odbija się z dużą prędkością, na stole ulokowano także mechaniczne pułapki.

Zabawę urozmaicają tak zwane rytuały, czyli specjalne (i potrafiące napsuć sporo krwi) zadania, których realizacja odblokowuje specjalny tryb zwany Wizard Mode. Oprócz tego poukrywano tu bonusowe stoły o mniejszych rozmiarach, do których dostęp otrzymujemy po spełnieniu określonych warunków.

Tryby gry

Demon’s Tilt pozwala wyłącznie na rozgrywkę w pojedynkę. Namiastkę trybu multiplayer stanowią internetowe rankingi, na których możemy pochwalić się swoimi osiągnięciami.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Demon’s Tilt utrzymano w mrocznej, gotyckiej stylistyce retro, budzącej skojarzenia z tytułami, które święciły triumfy na konsolach Sega Saturn, PlayStation oraz Neo-Geo. Stół został wykonany z dbałością o drobne detale; podobać się mogą również efekty wizualne towarzyszące odbijaniu piłki. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku wykonanego w technice rodem z platformy Sega Mega Drive.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Demon's Tilt

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Demon's Tilt

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7970 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
XONE
Switch
PS4