Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Pinball FX3 (PC)
OkładkaPinball FX3 (PC)

Pinball FX3

Trzecia odsłona zręcznościowej serii Pinball FX. Produkcja stworzona przez zespół Zen Studios pozwala bawić się na nowych, tematycznych flipperach oraz importować większość stołów z gier Pinball FX2 i Zen Pinball 2. Zabawa stara się naśladować prawdziwe rozgrywki w pinball.

Zręcznościowe | pinball | Xbox Play Anywhere

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pinball FX3 Premiera

26wrz2017

PC PS4 XONE

14lis2017

Switch

Gry podobne do Pinball FX3

The Pinball Arcade

Pinball FX2

Worms Pinball

Pinball FX3 to trzecia odsłona cyklu Pinball FX, goszczącego na konsolach i komputerach od 2007 roku. Tytuł został stworzony przez pracowników Zen Studios – specjalistów w gatunku flipperów, którzy od lat rozwijają tę serię oraz poboczną ZEN Pinball.

Mechanika

Zasady zabawy w Pinball FX3 są typowe dla gatunku flipperów. Gracze poruszają ruchomymi łapkami znajdującymi się na dole stołu, po którym toczy się metalowa kula. Celem jest jak najdłuższe odbijanie jej w ten sposób, by trafiała w rozmaite elementy planszy, a jednocześnie by nie stoczyła się do otworu umieszczonego pomiędzy łapkami. Kulka, odbijając się od rozmaitych elementów i przelatując przez specjalne otwory, „bramki” i inne atrakcje, nabija licznik punktów. Musimy, rzecz jasna, zdobyć ich jak najwięcej, nim wyczerpią nam się dostępne kulki.

Tradycyjnie przygotowano szereg tematycznych stołów, korzystających z rozmaitych marek znanych z filmów, komiksów, książek itd. Miłośnicy poprzedniej odsłony bardziej jednak ucieszą się na wieść, że produkcja pozwala na darmowy import większości automatów z Pinball FX2 / Zen Pinball 2.

Tryby gry

Choć już w poprzedniej odsłonie występował tryb multiplayer, to w Pinball FX3 na platformę PC, XONE itd. deweloperzy położyli nacisk na aspekty społecznościowe. Oprócz rozgrywania zwykłych pojedynków na punkty, gracze biorą też udział w stworzonych przez siebie turniejach, rywalizują o jak najlepsze miejsce w lidze oraz walczą w światowych rankingach.

Nie zapomniano jednak o miłośnikach grania w pojedynkę oraz osobach, które nie miały wcześniej styczności z pinballem. Produkcja oferuje bowiem kilka trybów, pozwalających nie tylko dokładnie poznać zasady rządzące zabawą, ale także podnieść swoje umiejętności przed rozpoczęciem rywalizacji w multiplayerze.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pinball FX3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Pinball FX3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.66 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 450 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/7/8
PC
PS4
XONE
Switch