Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Pinball FX3 (PC)

Pinball FX3

Trzecia odsłona zręcznościowej serii Pinball FX. Produkcja stworzona przez zespół Zen Studios pozwala bawić się na nowych, tematycznych flipperach oraz importować większość stołów z gier Pinball FX2 i Zen Pinball 2. Zabawa stara się naśladować prawdziwe rozgrywki w pinball.

Zręcznościowe | pinball | multiplayer

Pinball FX3 to trzecia odsłona cyklu Pinball FX, goszczącego na konsolach i komputerach od 2007 roku. Tytuł został stworzony przez pracowników Zen Studios – specjalistów w gatunku flipperów, którzy od lat rozwijają tę serię oraz poboczną ZEN Pinball.

Mechanika

Zasady zabawy w Pinball FX3 są typowe dla gatunku flipperów. Gracze poruszają ruchomymi łapkami znajdującymi się na dole stołu, po którym toczy się metalowa kula. Celem jest jak najdłuższe odbijanie jej w ten sposób, by trafiała w rozmaite elementy planszy, a jednocześnie by nie stoczyła się do otworu umieszczonego pomiędzy łapkami. Kulka, odbijając się od rozmaitych elementów i przelatując przez specjalne otwory, „bramki” i inne atrakcje, nabija licznik punktów. Musimy, rzecz jasna, zdobyć ich jak najwięcej, nim wyczerpią nam się dostępne kulki.

Tradycyjnie przygotowano szereg tematycznych stołów, korzystających z rozmaitych marek znanych z filmów, komiksów, książek itd. Miłośnicy poprzedniej odsłony bardziej jednak ucieszą się na wieść, że produkcja pozwala na darmowy import większości automatów z Pinball FX2 / Zen Pinball 2.

Tryby gry

Choć już w poprzedniej odsłonie występował tryb multiplayer, to w Pinball FX3 na platformę PC, XONE itd. deweloperzy położyli nacisk na aspekty społecznościowe. Oprócz rozgrywania zwykłych pojedynków na punkty, gracze biorą też udział w stworzonych przez siebie turniejach, rywalizują o jak najlepsze miejsce w lidze oraz walczą w światowych rankingach.

Nie zapomniano jednak o miłośnikach grania w pojedynkę oraz osobach, które nie miały wcześniej styczności z pinballem. Produkcja oferuje bowiem kilka trybów, pozwalających nie tylko dokładnie poznać zasady rządzące zabawą, ale także podnieść swoje umiejętności przed rozpoczęciem rywalizacji w multiplayerze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Pinball FX3

Klasyfikacja PEGI Pinball FX3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Pinball FX3

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.66 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 450 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/7/8

Zapowiedziano Pinball FX3 - premiera latem na PC, PS4 i XOne
Zapowiedziano Pinball FX3 - premiera latem na PC, PS4 i XOne

wiadomość29 czerwca 2017

Ekipa Zen Studios zapowiedziała grę Pinball FX3 na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Produkcja ukaże się latem bieżącego roku, koncentrować ma się na multiplayerze i pozwoli zaimportować automaty z Pinball FX2 / Zen Pinball 2.

17 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

panek

TrackersPL

FlaszaG

radonix

PC
PS4
XONE
Switch