Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka City of Brass (PC)

City of Brass

Pierwszoosobowa gra akcji stworzona przez autorów Submerged – studio Uppercut Games. Produkcja została zainspirowana baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy i opowiada o przygodach złodzieja, który chce wykraść skarb z opanowanego przez duchy oraz potwory przeklętego miasta.

Akcji | FPP | fantasy | roguelike | indie | przygodowe gry akcji | slasher

Okładka City of Brass (PC)

data premiery gry:

4maj2018

PC PS4 XONE

8lut2019

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

City of Brass to pierwszoosobowa gra akcji z elementami roguelike, osadzona w realiach inspirowanych baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy. Została ona stworzona przez studio Uppercut Games, które wcześniej (w 2015 roku) wydało Submerged.

Fabuła

Akcja City of Brass rozgrywa się na terenie przeklętego miasta zamieszkiwanego przez duchy, zjawy, żywe szkielety i inne groźne istoty. Gracz wciela się w złodzieja, który pragnie zdobyć drogocenny skarb znajdujący się gdzieś w tym miejscu.

Mechanika

City of Brass na platformę {PLAT} oferuje rozgrywkę w trybie single player. Kierowana przez gracza postać dysponuje dwoma głównymi narzędziami – bułatem (rodzaj krótkiej szabli) służącym do walki oraz biczem wykorzystywanym do rozbrajania, oszałamiania czy odpychania wrogów. Walkę cechuje zręcznościowy charakter i wysoki poziom trudności. Warto też dodać, że śmierć bohatera jest równoznaczna z utratą wszystkich zdobytych przedmiotów i rozpoczęciem wszystkiego od nowa.

Zabawa nigdy nie przebiega tak samo, gdyż lokacje generowane są w sposób losowy. Jednakże algorytm odpowiadający za tworzenie miasta stara się, by dziedzińce, korytarze i pokoje były ze sobą połączone w logiczny sposób, w związku z czym z czasem zaczynamy coraz sprawniej się poruszać, a rozsiane w całym mieście pułapki wykorzystujemy na swoją korzyść, np. wpychając przeciwników na wyskakujące z ziemi kolce.

W trakcie przygody staramy się zbierać łupy oraz korzystać z usług dżinnów. Spotkając ich od czasu do czasu, możemy nabyć lepsze wyposażenie ułatwiające dalszą przeprawę, a nawet wymówić jedno z trzech życzeń. Dzięki temu da się np. uwolnić dżinna, który w zamian pomoże nam podczas finałowej walki.

Oprócz tego deweloperzy wprowadzili też specjalne modyfikatory – Divine Burdens. Dzięki nim zmieniamy zdolności przeciwników i zagrożenia czające się w kolejnych zakamarkach przeklętego miasta, co przydaje się, gdy chcemy jeszcze bardziej utrudnić sobie zadanie.

Kwestie techniczne

City of Brass to gra inspirowana baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy. Przeciwnicy, dżinny, miasto i cała reszta są oparte na arabskich legendach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 610 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do City of Brass

Klasyfikacja PEGI City of Brass

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe City of Brass

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7 2.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
City of Brass od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]
City of Brass od dziś za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

wiadomość30 maja 2019

Od dziś w Epic Games Store będzie można zdobyć za darmo pierwszoosobową grę akcji inspirowaną baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy – City of Brass od studia Uppercut Games. Produkcja zostanie udostępniona o godzinie 17:00.

City of Brass od byłych twórców BioShocka i XCOM ukaże się w maju
City of Brass od byłych twórców BioShocka i XCOM ukaże się w maju

wiadomość3 kwietnia 2018

Studio Uppercut Games ujawniło datę premiery swojej nowej gry, zatytułowanej City of Brass. Produkcja ukaże się w maju na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach.

City of Brass - zapowiedziano grę rodem z Księgi tysiąca i jednej nocy
City of Brass - zapowiedziano grę rodem z Księgi tysiąca i jednej nocy

wiadomość6 lipca 2017

Studio Uppercut Games zapowiedziało pierwszoosobową grę akcji City of Brass, w której wcielimy się w złodzieja szukającego skarbu w przeklętym, pełnym stworów arabskim mieście.

PC
PS4
XONE
Switch