Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka City of Brass (PC)

City of Brass

Pierwszoosobowa gra akcji stworzona przez autorów Submerged – studio Uppercut Games. Produkcja została zainspirowana baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy i opowiada o przygodach złodzieja, który chce wykraść skarb z opanowanego przez duchy oraz potwory przeklętego miasta.

Akcji | FPP | fantasy | indie | przygodowe gry akcji

City of Brass to pierwszoosobowa gra akcji od studia Uppercut Games, znanego z wydanego w 2015 roku Submerged. Produkcja ukazała się najpierw na komputerach osobistych w 2017 roku, a w 2018 roku trafiła do posiadaczy konsol PlayStation 4 i Xbox One.

Fabuła

Akcja City of Brass rozgrywa się na terenie przeklętego miasta zamieszkiwanego przez duchy, zjawy, żywe szkielety i inne groźne istoty. Gracz wciela się w złodzieja, który pragnie zdobyć drogocenny skarb znajdujący się gdzieś w tym miejscu.

Mechanika

City of Brass na platformę PC, PS4 i XONE oferuje rozgrywkę w trybie single player. Kierowana przez gracza postać dysponuje dwoma głównymi narzędziami – bułatem (rodzaj krótkiej szabli) służącym do walki oraz biczem wykorzystywanym do rozbrajania, oszałamiania czy odpychania wrogów. Walkę cechuje zręcznościowy charakter i wysoki poziom trudności. Warto też dodać, że śmierć bohatera jest równoznaczna z utratą wszystkich zdobytych przedmiotów i rozpoczęciem wszystkiego od nowa.

Zabawa nigdy nie przebiega tak samo, gdyż lokacje generowane są w sposób losowy. Jednakże algorytm odpowiadający za tworzenie miasta stara się, by dziedzińce, korytarze i pokoje były ze sobą połączone w logiczny sposób, w związku z czym z czasem zaczynamy coraz sprawniej się poruszać, a rozsiane w całym mieście pułapki wykorzystujemy na swoją korzyść, np. wpychając przeciwników na wyskakujące z ziemi kolce.

W trakcie przygody staramy się zbierać łupy oraz korzystać z usług dżinnów. Spotkając ich od czasu do czasu, możemy nabyć lepsze wyposażenie ułatwiające dalszą przeprawę, a nawet wymówić jedno z trzech życzeń. Dzięki temu da się np. uwolnić dżinna, który w zamian pomoże nam podczas finałowej walki.

Oprócz tego deweloperzy wprowadzili też specjalne modyfikatory – Divine Burdens. Dzięki nim zmieniamy zdolności przeciwników i zagrożenia czające się w kolejnych zakamarkach przeklętego miasta, co przydaje się, gdy chcemy jeszcze bardziej utrudnić sobie zadanie.

Kwestie techniczne

City of Brass to gra inspirowana baśniami z Księgi tysiąca i jednej nocy. Przeciwnicy, dżinny, miasto i cała reszta są oparte na arabskich legendach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN (Early Access)

Gry podobne do City of Brass

Klasyfikacja PEGI City of Brass

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe City of Brass

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit

City of Brass od byłych twórców BioShocka i XCOM ukaże się w maju
City of Brass od byłych twórców BioShocka i XCOM ukaże się w maju

wiadomość3 kwietnia 2018

Studio Uppercut Games ujawniło datę premiery swojej nowej gry, zatytułowanej City of Brass. Produkcja ukaże się w maju na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tach.

City of Brass - zapowiedziano grę rodem z Księgi tysiąca i jednej nocy
City of Brass - zapowiedziano grę rodem z Księgi tysiąca i jednej nocy

wiadomość6 lipca 2017

Studio Uppercut Games zapowiedziało pierwszoosobową grę akcji City of Brass, w której wcielimy się w złodzieja szukającego skarbu w przeklętym, pełnym stworów arabskim mieście.

PC
PS4
XONE