Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2020, 11:17

autor: Frozen

Total War: Warhammer II z nowym rekordem aktywności na Steamie

Chociaż od premiery Total War: Warhammer II minęły prawie trzy lata, dzieło studia Creative Assembly wciąż cieszy się ogromną popularnością na Steamie. Dwa dni temu tytuł pobił rekord liczby jednocześnie aktywnych graczy, który został ustanowiony tuż po jego debiucie.

Total War: Warhammer II z nowym rekordem aktywności na Steamie - ilustracja #1
Total War: Warhammer II nie zwalnia tempa.
W SKRÓCIE:
  • 21 maja na Steamie prawie 85 tysięcy osób w tym samym momencie grało w Total War: Warhammer II;
  • to najlepszy wynik od czasu premiery tytułu (wrzesień 2017 roku);
  • skok popularności może wynikać z faktu, że produkcja otrzymała rozszerzenie The Warden & The Paunch, które wprowadziło do gry m.in. postać wzorowaną na Henrym Cavillu.

Według danych serwisu SteamDB, 21 maja w Total War: Warhammer II grało na Steamie jednocześnie 84 920 osób, co stanowi nowy rekord dla tej pozycji. Poprzedni, wynoszący 72 320 graczy, został osiągnięty zaraz po premierze tytułu – we wrześniu 2017 roku. Zazwyczaj tego typu wzrosty zainteresowania grą wynikają z darmowych okresów próbnych lub znacznych obniżek ceny. W przypadku produkcji studia Creative Assembly jest nieco inaczej. Darmowy weekend i promocja były... ale ponad miesiąc przed ustanowieniem rekordu.

W przypadku Total War: Warhammer II wzrost popularności wynikał z premiery rozszerzenia The Warden & The Paunch, które wprowadziło do gry m.in. dwóch legendarnych lordów – Elthariona Ponurego (elfy wysokiego rodu) oraz Groma Bebzola (zielonoskórzy), a także ukazania się aktualizacji The Total Waaagh!, poprawiającej grę orkami. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wraz z najnowszym dodatkiem w produkcji pojawił się bohater nawiązujący do Henry’ego Cavilla (odtwórcy roli Geralta z Rivii w netfliksowym Wiedźminie), który kilkukrotnie wspominał w wywiadach, że Total War: Warhammer II jest jedną z jego ulubionych gier.

Total War: Warhammer II ukazało się 28 września 2017 roku na PC (Steam). Tytuł dostępny jest w polskiej kinowej wersji językowej (z napisami).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Total War: Warhammer II
  2. Total War: Warhammer II - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Total War: Warhammer II – Nowy Świat, stary Warhammer