Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2016, 13:43

autor: luckie

Jak naprawić Total War: Warhammer? Kilka sposobów na problemy z działaniem gry

Niestety premiera Total War: Warhammer do gładkich nie należy. Gracze zgłaszają liczne problemy z uruchomieniem i działaniem gry. Sprawdźcie kilka sztuczek, które pomogą Wam rozpocząć zabawę i tymczasowo rozwiązać pewne bolączki techniczne.

Creative Assembly niczego się nie nauczyło z problematycznej premiery Total War: Rome II. - Jak naprawić Total War: Warhammer? Kilka sposobów na problemy z działaniem gry - wiadomość - 2016-05-24
Creative Assembly niczego się nie nauczyło z problematycznej premiery Total War: Rome II.

Wygląda na to, że studio Creative Assembly wyłożyło się na sieciowym aspekcie swojej nowej produkcji. Total War: Warhammer jest ogólnie dostępne od dzisiaj, ale ten krótki czas wystarczył, żeby gracze podnieśli lament z powodu kiepskiego działania gry. Fani nagminnie zgłaszają, że program się zawiesza, niespodziewanie kończy działanie i ma trudności z uruchomieniem oraz połączeniem z serwerem. Twórcy są świadomi tych problemów i pracują nad ich naprawieniem, ale dopóki to nie nastąpi zalecają kilka tymczasowych rozwiązań.

Serwery Total War: Warhammer ugięły się pod naporem użytkowników (źródło: Reddit).
Serwery Total War: Warhammer ugięły się pod naporem użytkowników (źródło: Reddit).

Creative Assembly zwróciło uwagę, że szczególnie długie jest pierwsze uruchomienie gry, więc warto poczekać nawet 10 minut, zanim podejmiemy dalsze działania. Jeśli jednak Wam również Total War: Warhammer w ogóle się nie uruchamia, spróbujcie przełączyć Steama do trybu Offline – z powodzeniem sprawdziliśmy to rozwiązanie w redakcji i póki co wydaje się ono najlepszym wyjściem. Innym sposobem wartym wypróbowania jest zweryfikowanie plików Cache (kliknij prawym przyciskiem myszy na tytuł gry w Bibliotece Steama, następnie przejdź do Właściwości, Plików lokalnych i wybierz Sprawdź spójność plików gry). Trzecim krokiem zalecanym przez producenta jest zaktualizowanie sterowników karty graficznej – warto to zrobić szczególnie jeśli gra niespodziewanie kończy działanie, zawiesza się lub wyskakuje nam tzw. black screen.

Kilka dodatkowych porad podał serwis Gamunation:

  1. Migoczące paski – są one spowodowane przez synchronizację pionową; wystarczy wyłączyć w opcjach V-sync, aby pozbyć się problemu.
  2. Przy uruchamianiu gry wyskakuje black screen – zminimalizuj okno i zmaksymalizuj je z powrotem (dobrze przy tym uruchomić program jako administrator).

Niestety, jeśli chodzi o trudności z rozgrywką wieloosobową, jedynym, co możemy Wam poradzić jest cierpliwość. Przy aktywności na poziomie ponad 50 tysięcy osób grających jednocześnie, serwery gry odmawiają posłuszeństwa. Połączenie z innymi użytkownikami może więc wymagać odczekania kilku minut bez odświeżania lobby.

Pomimo tych trudności Total War: Warhammer okazał się naprawdę dobrą produkcją, której w naszej recenzji przyznano wysoką notę 8,5/10. Problemem okazała się jedynie infrastruktura sieciowa, która nie została odpowiednio przygotowana na przyjęcie kilkudziesięciu tysięcy graczy. Ufamy, że deweloperom uda się jak najszybciej naprawić te niedoróbki, dzięki czemu fani będą mieli możliwość w pełni docenić najnowszą odsłonę słynnego cyklu gier strategicznych.

  1. Oficjalna strona gry Total War: Warhammer
  2. Total War: Warhammer – kompendium wiedzy
  3. Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War: Warhammer

Total War: Warhammer