Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2021, 09:58

Total War Warhammer 3 - teaser sugeruje rychłą zapowiedź gry

Creative Assembly wypuściło animowany teaser, który wydaje się zapowiadać rychłe ujawnienie gry Total War: Warhammer III.

Wiele wskazuje na to, że studio Creative Assembly szykuje się do zapowiedzi Total War: Warhammer III, czyli trzeciej części serii strategii fantasy. Takie wnioski można wyciągnąć z opublikowanego przez zespół teasera.

Filmik zatytułowano Azyr stirs… i ukazał się on na oficjalnym kanale YouTube serii Total War. W uniwersum Warhammera istnieje osiem wiatrów magii, a każdy z nich zapewnia inne moce. Jednym z nich jest właśnie Azyr, znany również jako Niebieski wiatr. Korzystający z niego czarodzieje koncentrują się na zdobywaniu wiedzy o nieznanym oraz obserwacji nieba, co pozwala im przewidywać przyszłość oraz manipulować przeznaczeniem.

Wiatrów magii jest osiem, więc Creative Assembly może wypuścić jeszcze siedem takich teaserów, zanim Total War: Warhammer 3 zostanie oficjalnie zapowiedziane.

Przypomnijmy, że Total War: Warhammer ukazało się w 2016 roku, a Total War: Warhammer II w 2017 r. Na trzecią część czekamy już więc długo, chociaż dzięki stałemu rozwojowi drugiej odsłony cyklu fani nie mogli narzekać na nudę. Najnowszym dodatkiem jest The Twisted & The Twilight, który ukazał się pod koniec ubiegłego roku.

O Total War: Warhammer III nie wiemy na razie nic konkretnego. Plotki sugerują jednak, że gra skoncentruje się na bóstwach Chaosu i podległych im armiach. Fani spekulują, że wśród nowych frakcji znajdziemy też Królestwa Ogrów oraz Kislev.

Total War: Warhammer 3 ma być ostatnią odsłoną cyklu, przynajmniej na jakiś czas, i stanowić będzie zwieńczenie trylogii. Wszystkie trzy części będzie można ze sobą połączyć w jedną produkcję, oferującą megakampanię.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Total War: Warhammer II
  2. Total War: Warhammer II - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Total War: Warhammer II – Nowy Świat, stary Warhammer