Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2019, 09:11

Nowe Total War Saga w produkcji

Powstanie kolejna gra z cyklu Total War Saga. Ponadto dowiedzieliśmy się, nad czym w studiu Creative Assembly pracują zespoły odpowiedzialne za Total War: Three Kingdoms i serię Total War: Warhammer.

Thrones of Britannia nie będzie ostatnią odsłoną serii Total War Saga. - Nowe Total War Saga w produkcji - wiadomość - 2019-03-02
Thrones of Britannia nie będzie ostatnią odsłoną serii Total War Saga.

Na oficjalnym blogu studia Creative Assembly opublikowano nowy wpis, który informuje fanów, czym zajmują się obecnie poszczególne zespoły wchodzące w skład dewelopera.

Nowe Total War Saga

Najważniejszą informacją z bloga jest to, że zlokalizowany w Bułgarii oddział studia pracuje nad kolejną grą z serii Total War Saga. Nie zdradzono żadnych konkretów na temat tego projektu, ale poinformowano, że jest on na zaawansowanym etapie produkcji i zostanie ujawniony w tym roku.

Wydane w zeszłym roku Total War Saga: Thrones of Britannia było ciekawym, ale nie do końca udanym eksperymentem. Gra zebrała słabsze recenzje niż główne odsłony marki. Również wyniki sprzedaży były gorsze. Według szacunków płatnej wersji serwisu Steam Spy, na platformie studia Valve produkcję posiada tylko 145 tys. osób.

Wiele osób spodziewało się więc, że Creative Assembly porzuci ten cykl. Cieszymy się, że tak się nie stanie, gdyż pierwsza jego odsłona zawierała sporo ciekawych pomysłów i ciekawi nas, jak twórcy rozwiną je w kolejnej grze.

  1. Recenzja Total War Saga: Thrones of Britannia – gra o brytyjski tron
  2. Total War Saga Thrones of Britannia - poradnik do gry

Total War: Three Kingdoms

Pierwszy dodatek do Total War: Three Kingdoms pozwoli rozegrać tzw. Powstanie Żółtych Turbanów. - Nowe Total War Saga w produkcji - wiadomość - 2019-03-02
Pierwszy dodatek do Total War: Three Kingdoms pozwoli rozegrać tzw. Powstanie Żółtych Turbanów.

Zespół odpowiedzialny za historyczne odsłony głównego cyklu powoli kończy prace nad Total War: Three Kingdoms. Obecnie autorzy zajmują się głównie usuwaniem błędów i ulepszaniem balansu rozgrywki. Ponadto twórcy gruntownie przerobili system automatycznych bitew, tak aby nie dawał już niedokładnych prognoz. Jeśli gra poinformuje nas, że osiągniemy np. pyrrusowe zwycięstwo, to tak się właśnie stanie.

Co ciekawe, równolegle działa już zespół odpowiedzialny za tworzenie nowej zawartości, która zostanie dodana do Total War: Three Kingdoms po premierze. Pierwszym projektem tej ekipy jest DLC Yellow Turban Rebellion, które jest dostępne jako bonus pre-orderowy. Zgodnie z tytułem, dodatek odtworzy tzw. Powstanie Żółtych Turbanów, wymierzone w cesarza Linga z dynastii Han, które miało miejsce w latach 184–189 n.e.

Przypomnijmy, że Total War: Three Kingdoms powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera zaplanowana została na 23 maja tego roku.

Seria Total War: Warhammer

Nie próżnuje także zespół odpowiedzialny za rozwój Total War: Warhammer II. Następnym DLC będzie kolejny dodatek typu Lord Pack, wprowadzający nowe postacie i jednostki.

Równolegle z tym rozszerzeniem ukaże się darmowa aktualizacja do jednej z ras z pierwszego Total War: Warhammer (dostępnej w ramach megakampanii Mortal Empires, łączącej obie odsłony cyklu), która zaoferuje dodatkowe opcje dla tej frakcji.

  1. Recenzja gry Total War: Warhammer II – Nowy Świat, stary Warhammer
  2. Total War: Warhammer II - poradnik do gry

Pozostałe projekty

Studio poinformowało także, czym zajmują się obecnie pozostałe zespoły. Tzw. grupa fantasy jest obecnie w fazie preprodukcji nowego projektu, którym najpewniej jest Total War: Warhammer III. Luty spędzono m.in. na sesjach motion capture.

Z kolei zespół znany jako Access Team pracuje nad nieujawnionym jeszcze projektem, który zostanie zapowiedziany w tym roku. Wiemy, że będzie częścią marki Total War, ale ma reprezentować nowy gatunek dla tego cyklu.

Jeszcze inny zespół wewnątrz Creative Assembly zajmuje się obecnie produkcją gry FPS. O tym projekcie również nie wiemy nic konkretnego. Warto jednak wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu reżyser Neill Blomkamp (m.in. Dystrykt 9, Elizjum i Chappie) odwiedził studio i zapoznał się z postępami w pracach nad tą strzelanką. Twórca ten niedawno wyreżyserował filmik promocyjny gry Anthem, więc może w tym przypadku również planowana jest podobna produkcja krótkometrażowa.

  1. Oficjalna strona studia Creative Assembly