Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 17:18

autor: Vergil

Anthem – zobacz krótkometrażowy „film” od Neilla Blomkampa [aktualizacja]

Neill Blomkamp, w którego portfolio można znaleźć takie dzieła jak Dystrykt 9, Elizjum oraz Chappie, wyreżyserował krótkometrażowy „film" (czy raczej, jak się okazało, aktorski zwiastun) promujący grę Anthem. Produkcja zatytułowana Conviction przedstawia wydarzenia toczące się kilka dekad przed fabułą najnowszego projektu studia BioWare.

Aktualizacja (14.02.2019)

„Film krótkometrażowy” okazał się trwającym niespełna cztery minuty materiałem wideo stylizowanym na kinowy zwiastun.

Premiera gry Anthem, czyli najnowszego dzieła studia BioWare, zbliża się wielkimi krokami, zatem kampania promocyjna tej produkcji trwa w najlepsze. Jej elementem będzie film krótkometrażowy w reżyserii Neilla Blomkampa, zatytułowany Conviction, którego premiera odbędzie się 14 lutego; znajdziecie go na kanale Oats Studios w serwisie YouTube. Poniżej czeka na Was jego klimatyczny teaser.

Akcja filmu Conviction zostanie osadzona kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami przedstawionymi w grze, a jego fabuła ma się koncentrować na Monitorze będącym „mózgiem” złowrogiej frakcji Dominion. Zobaczymy w nim nie tylko znany z pierwowzoru Fort Tarsis, lecz także wolnych strzelców oraz wykorzystywane przez nich Javeliny. Wszystko to ekipa Blomkampa odzwierciedliła podobno z dbałością o najmniejsze detale.

Jeśli nazwisko reżysera niewiele Wam mówi, spieszymy donieść, że w jego w portfolio można znaleźć takie filmy, jak Dystrykt 9, Elizjum czy Chappie. Co ciekawe, Blomkamp miał przed laty stworzyć wraz z Peterem Jacksonem filmową adaptację serii Halo, jednak ostatecznie obaj zrezygnowali z tego przedsięwzięcia, by zająć się pracą nad pierwszą z wyżej wymienionych produkcji.

Anthem Javelinami stoi – nie inaczej będą się miały sprawy w przypadku krótkometrażowego filmu Blomkampa. - Anthem – teaser krótkometrażowego „filmu” od Neilla Blomkampa (aktualizacja) - wiadomość - 2019-02-14
Anthem Javelinami stoi – nie inaczej będą się miały sprawy w przypadku krótkometrażowego filmu Blomkampa.

Jak widać, Electronic Arts nie oszczędza na promocji gry Anthem. Niespecjalnie to dziwi, zważywszy na fakt, że wydawca zamierza sprzedać do końca marca od pięciu do sześciu milionów egzemplarzy tej produkcji. Firma ma również szeroko zakrojony plan rozwoju omawianego tytułu; podzielono go na akty, a pierwszy z nich rozpocznie się w marcu.

Na koniec przypominamy, że Anthem zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a zadebiutuje 22 lutego. Nad Wisłą pozycja doczeka się kinowej lokalizacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Anthem
  2. Graliśmy w Anthem – walka jest super! A fabuła? No nie wiem...
  3. Anthem – poradnik do gry
  4. Wszystko o Anthem