Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 15:57

Przegląd recenzji Far Cry: New Dawn

Jutro zadebiutuje Far Cry: New Dawn, czyli kolejna odsłona serii FPS-ów od studia Ubisoft. Jak sprawdziła się pierwsza w historii cyklu bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części? Na to pytanie odpowiadają już pierwsi recenzenci.

W Internecie pojawiają się pierwsze recenzje Far Cry: New Dawn – najnowszej produkcji Ubisoftu. Jest ona bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2018 roku Far Cry 5. Jak udał się powrót do Hope County? Większość recenzentów jest zgodna – nie najgorzej, ale mogłoby być lepiej. Odzwierciedla to ocena w serwisie Metacritic, która na chwilę obecną wynosi 73/100 punktów (na podstawie wersji PS4).

Kreacja postaci Mickey i Lou wskazywana jest jako jedna z największych wad Far Cry: New Dawn - Przegląd recenzji Far Cry: New Dawn - wiadomość - 2019-02-14
Kreacja postaci Mickey i Lou wskazywana jest jako jedna z największych wad Far Cry: New Dawn

Far Cry: New Dawn – recenzje

Poniżej znajduje się lista wybranych ocen, jakie zebrała postapokaliptyczna odsłona serii Far Cry:

Różnice w wystawionych ocenach są spore. Mimo to wszystkie recenzje mają kilka wspólnych mianowników. Wśród największych zalet Far Cry: New Dawn wymieniane są najczęściej aktywności poboczne. Hope County wciąga różnorodnością zadań, jakich możesz się w nim podjąć, od polowań, przez odbijanie posterunków, na poszukiwaniach skarbów kończąc. Bardzo dobrze przyjęte zostały także wyprawy, które pozwalają graczowi udać się po surowce poza granice hrabstwa i zwiedzić wiele zróżnicowanych wizualnie map.

Jako największa wada wskazywana jest fabuła. Historia opowiedziana w Far Cry: New Dawn rozczarowuje, głównie za sprawą antagonistek – Mickey i Lou. Według recenzentów ich rola jest mocno zmarginalizowana, a one same pozbawione są charakteru, jaki zawsze wyróżniał antagonistów w grach z serii Far Cry. Mieszane uczucia wzbudza także oprawa graficzna. Przedstawiona w produkcji niezwykle kolorowa wizja końca świata niekoniecznie spodoba się fanom postapokalipsy w stylu gier z cyklu Metro czy Fallout.

Far Cry: New Dawn zadebiutuje już jutro na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Gra będzie dostępna w wersji z polskimi napisami.