Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Three Kingdoms (PC)

Total War: Three Kingdoms PC

Dwunasta główna odsłona strategicznego cyklu Total War, która zabiera graczy do starożytnych Chin - w czasy, gdy Państwo Środka było podzielone na trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Gra łączy w sobie cechy RTS-a oraz strategii turowej na dużą skalę (ang. grand strategy game).

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | turowe | starożytność | multiplayer | strategiczne wojenne | Chiny

PC Windows
Okładka Total War: Three Kingdoms (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja201993dni

23maja2019

pudełko PL

23maja2019

Steam

Total War: Three Kingdoms na PC to połączenie strategii turowej z RTS-em, które jest kolejną odsłoną popularnej serii Total War. Za produkcję nieodmiennie odpowiada brytyjskie studio Creative Assembly, funkcjonujące na rynku od 1987 roku i specjalizujące się w grach strategicznych. Dystrybutorem i wydawcą tytułu jest firma Sega.

Akcja Total War: Three Kingdoms rozpoczyna się w 190 roku naszej ery, u schyłku dynastii Han. Jej upadek doprowadził do podziału cesarstwa na trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Jest to jeden z najważniejszych okresów w historii Państwa Środka, obszernie opisany w epickiej XIV-wiecznej powieści Opowieść o Trzech Królestwach, niezwykle wpływowej i popularnej do dziś w całej wschodniej Azji książki, która w ciągu ostatnich dekad zainspirowała również wielu twórców gier.

Total War: Three Kingdoms skupia się na rozpadzie Cesarstwa oraz wewnętrznej walce o wpływy pomiędzy potężnymi rodami i frakcjami, wspierającymi lub stojącymi w opozycji do bezlitosnych rządów watażki Dong Zhuo, który w pełni kontrolował poczynania ostatniego i nieletniego imperatora Han. W czasie rozgrywki równie ważna jest więc militarna siła, jak i umiejętności lawirowania w chaotycznym świecie chińskiej dyplomacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8.7 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 189,90 PLN

Wymagania wiekowe Total War: Three Kingdoms

16+

Nowa data premiery Total War: Three Kingdoms
Nowa data premiery Total War: Three Kingdoms

wiadomość11 lutego 2019

Poznaliśmy nową datę premiery gry Total War: Three Kingdoms. Produkcja ma ujrzeć światło dzienne w maju tego roku, co jest podyktowane chęcią dopracowania tytułu. Czy tym razem twórcom uda się dotrzymać terminu?

Znamy datę premiery Total War: Three Kingdoms
Znamy datę premiery Total War: Three Kingdoms

wiadomość27 września 2018

Na portalach społecznościowych związanych z serią Total War pojawiły się informacje dotyczące premiery najnowszej odsłony cyklu. Total War: Three Kingdoms zadebiutuje 7 marca 2019 roku na PC. Poznaliśmy również ofertę przedpremierową oraz zawartość edycji kolekcjonerskiej.

Total War Three Kingdoms na pierwszym zapisie rozgrywki
Total War Three Kingdoms na pierwszym zapisie rozgrywki

wiadomość9 czerwca 2018

Zespół Creative Assembly udostępnił pierwszą prezentację rozgrywki ze strategii Total War: Three Kingdoms. Filmik ukazuje końcówkę długiego oblężenia i możemy na nim zobaczyć m.in. mechanikę pojedynków bohaterów.

Total War Three Kingdoms opóźnione. Zobacz zwiastun na silniku gry
Total War Three Kingdoms opóźnione. Zobacz zwiastun na silniku gry

wiadomość6 czerwca 2018

Studio Creative Assembly udostępniło nowy zwiastun Total War: Three Kingdoms, stworzony na silniku gry. Twórcy zdradzili też, w jaki sposób podchodzą do prawdy historycznej w nachodzącym tytule. Przy okazji poinformowano o przesunięciu premiery na wiosnę 2019 roku.

Total War: Three Kingdoms - nowa odsłona serii zabierze nas do starożytnych Chin
Total War: Three Kingdoms - nowa odsłona serii zabierze nas do starożytnych Chin

wiadomość10 stycznia 2018

Sega zapowiedziała właśnie nową, pełnoprawną odsłonę popularnej strategicznej serii Total War. Nowa gra, zatytułowana Total War: Three Kingdoms, pojawi się na pecetach jesienią tego roku i zabierze nas do starożytnych Chin, do czasów, gdy Państwo Środka było podzielone na trzy rywalizujące ze sobą królestwa.