Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2021, 12:13

Total War: Three Kingdoms z zalewem negatywnych recenzji po zakończeniu wsparcia

Fani Total War: Three Kingdoms nie przyjęli dobrze wiadomości o zakończeniu wsparcia dla gry. Swoje niezadowolenie okazali review bombingiem.

W SKRÓCIE:
  • Zakończenie wsparcia Total War: Three Kingdoms spowodowało sprzeciw wielu fanów gry.
  • Rozpoczęli oni review bombing tytułu na Steamie.
  • Twierdzą też, że studio Creative Assembly dopuściło się oszustwa.

Dwa dni temu informowaliśmy o zakończeniu wsparcia dla Total War: Three Kingdoms. Twórcy porzucają rozwój gry po dwóch latach od premiery. Przez okres ten wzbogaciła się ona o siedem płatnych DLC i masę aktualizacji. Wielu graczy uznało jednak zakończenie wsparcia za przedwczesne.

Fani poczuli się oszukani przez studio Creative Assembly, które wcześniej zapowiadało wydanie jeszcze jednego dodatku. Miał on rozbudować grę o północne terytoria, z którymi związane byłyby nowe stronnictwa. Zrezygnowanie z obiecanego rozszerzenia i poświęcenie się pracom nad kolejną odsłoną cyklu spowodowało radykalną reakcję graczy. Rozpoczęli oni na Steamie review bombing tytułu.

Aktualnie ostatnie recenzje produkcji są przytłaczająco negatywne. Większość z nich zarzuca deweloperom oszustwo względem graczy. Bardzo dużo opinii pochodzi z Chin.

Total War: Three Kingdoms z zalewem negatywnych recenzji po zakończeniu wsparcia - ilustracja #1

Obiecali, że powstanie drugie rozszerzenie, które skupi się na północnej części mapy. Mimo to zdecydowali, że go nie zrobią, co jest reklamowym oszustwem. Jednocześnie gra jest nadal pełna bugów, mimo że wiele z nich jest łatwych do naprawienia, czym zajęła się społeczność tworząca mod, który usunął 63 błędy, jakie występowały w grze. Cały czas zdarzają się w niej crashe, występują popsute efekty, glitche ścieżki dźwiękowej i modeli. CA nie spełniło swoich obietnic i postanowiło pozostawić grę w popsutym stanie bez żadnego powodu.

- Da lian mao ai chi yú

Ciekawy sposób, by zakończyć produkcję zawartości do gry nazwanej Total War: TRZY KRÓLESTWA przed ukazaniem w niej TRZECH KRÓLESTW. Wiele razy wspominaliście, że zamierzacie wydać północne rozszerzenie, ale widzę, że pomysł ten spuszczono w toalecie. Dobra robota, CA.

- Pennalty

W zalewie negatywnych recenzji pojawiły się jednak również głosy krytykujące review bombing. Według niektórych graczy działanie tego rodzaju do niczego nie prowadzi.

Gra jest dobra, zły jest review bombing, który stosujecie tylko po to, by wyrazić swój sprzeciw. To właśnie takie działania sprawiają, że recenzje na Steamie są złą rzeczą. Znajdźcie sobie lepsze zajęcie niż review bombing tylko dlatego, że przestano wspierać grę. […] Zabierzcie głos na innych platformach.

- Arch Demon

Pojedyncze głosy sprzeciwiające się temu specyficznemu buntowi graczy nie zmieniają jednak faktu, że ilość negatywnych recenzji nadal rośnie. To samo zjawisko widać również pod filmem na YouTubie, w którym poinformowano o zakończeniu wsparcia dla Three Kingdoms. Wątpliwe jest jednak, by działania te w jakikolwiek sposób wpłynęły na plany studia Creative Assembly.

Deweloperzy ogłosili już, że pracują nad kolejną odsłoną cyklu Total War, która również skupi się na fabule Opowieści o Trzech Królestwach. Nie będzie ona w żaden sposób połączona z pierwszą grą o podtytule Three Kingdoms. Niestety na razie nie wiadomo nic więcej na temat tej produkcji.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej