Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven (PC)
OkładkaTotal War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven (PC)

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven PC

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven jest drugim fabularnym dodatkiem do gry strategicznej z 2019 roku. DLC przenosi nas w czasy tzw. rewolucji Żółtych Turbanów - do 182 roku naszej ery. Tytuł został opracowany przez studio Creative Assembly, czyli autorów oryginału.

To jest dodatek do gry Total War: Three Kingdoms.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | Chiny | Opowieści o Trzech Królestwach

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven Premiera PC

16stycznia2020

Steam

16stycznia2020

producent: Creative Assembly wydawca: Sega Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven

They Are Billions

Kingdom Wars 2: Definitive Edition

Romance of the Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven jest drugim dodatkiem do wydanej w maju 2019 roku gry strategicznej Total War: Three Kingdoms. Rozszerzenie wprowadza nową kampanię fabularną, której akcja toczy w 182 roku naszej ery - w czasie tzw. buntu Żółtych Turbanów. Gracz może wziąć udział w konflikcie historycznym, opowiadając się po dowolnej stronie. Otrzymujemy także szereg nowych mechanik rozgrywki. Za stworzenie tej produkcji odpowiadają autorzy podstawowej wersji oraz pozostałych części cyklu, czyli znane studio Creative Assembly. Wydawcą jest japońska firma Sega.

Fabuła

W 182 roku Chiny są pogrążone w Chaosie. Korupcja na cesarskim dworze doprowadziła do potężnej klęski głodu. Coraz większa liczba poddanych zaczyna dochodzić do wniosku, że monarcha utracił tzw. mandat niebios, czyli boskie prawdo do sprawowania władzy. Ludzie chwytają za broń, a na ich czele staje trzech braci taoistów w żółtych turbanach - Zhang Jue, Zhang Liang i Zhang Bao. Kto będzie rządził, kiedy cesarz zostanie pokonany?

Mechanika

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven wprowadza kilka nowych frakcji, którymi kierujemy w nowej kampanii i które posiadają unikatowe mechaniki. Mowa tu m.in. o cesarzu Ling, na którego dworze trwa walka o władzę pomiędzy kilkoma stronnictwami (biurokratami, dynastami i watażkami) czy przywódcach Żółtych Turbanów, którzy wykorzystują unikalne zasoby zapału i ferworu (pierwszy z nich „zasila” bunt, zaś drugi odwzorowuje poparcie w społeczeństwie). Każda strona konfliktu posiada również charakterystyczne dla siebie warunki zwycięstwa i drzewka rozwoju.

Dodatkowo w kampanii pojawia się szereg nowych mechanik, takich jak werbunek niezwiązany z regionami (armie mogą werbować, gdy znajdują się na terenie, który nie jest kontrolowany przez przeciwnika, nawet jeśli nie należy on do nich) oraz historyczne frakcje kontrolowane przez SI, które z czasem zaczynają pojawiać się w grze.

Mandate of Heaven to również czterdzieści nowych jednostek, pośród których znajdziemy m.in. elitarne regimenty - Rozjemców Chen (jazda), Niszczycieli zdrajców (jazda uderzeniowa), Myśliwych Yaoguai (łucznicy z zatrutymi strzałami) czy Fanatyków Drogi (uniwersalna piechota, która korzysta z dwuręcznej broni drzewcowej).

Tryby gry

W Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven możemy grać samotnie albo z innymi. Jedynym nowym trybem jest kolejna kampania fabularna, w której uczestniczymy m.in. w rewolucji Żółtych Turbanów. Z nowych jednostek i generałów możemy jednak korzystać także w bitwach rozgrywanych w trybach multiplayer.

Kwestie techniczne

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry.

Ostatnia modyfikacja 30 grudnia 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 3,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven cena w dniu premiery: 41,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Total War: Three Kingdoms - Mandate of Heaven Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 Fury X lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 10 64-bit