Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Romance of the Three Kingdoms (PC)
OkładkaRomance of the Three Kingdoms (PC)

Romance of the Three Kingdoms PC

Strategia turowa, której akcja rozgrywa się w Chinach za czasów panowania dynastii Han. Zadaniem gracza jest zarządzanie podległym mu państwem i zjednoczenie pod swoimi rządami pozostałych regionów.

Strategiczne | turowe | starożytność | 2D | strategiczne wojenne | Chiny | historyczne | Opowieści o Trzech Królestwach

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romance of the Three Kingdoms Premiera PC

31grudnia1985

Steam

14grudnia2016

producent: Koei Tecmo wydawca: Koei Tecmo

japońskajapońska

Gry podobne do Romance of the Three Kingdoms

Oriental Empires

Aoki Ookami to Shiroki Mejika

Nobunaga's Ambition: Taishi

Romance of the Three Kingdoms jest strategią turową opracowaną przez firmę Koei Tecmo Games. Produkcja została oparta na chińskiej powieści historycznej o tym samym tytule. Tytuł zadebiutował w 1985 roku, a w roku 2016 doczekał się reedycji stworzonej z myślą o platformie PC (Steam), w ramach programu „Kou Shibusawa Archives” celebrującego 35 lat w branży gier wideo japońskiego twórcy – Kou Shibusawy.

Fabuła

Akcja Romance of the Three Kingdoms rozgrywa się w Chinach za czasów panowania dynastii Han (206 p.n.e. - 220 n.e.), w tak zwanym Okresie Trzech Królestw. W grze występują znane z kart historii frakcje, na czele z Shu Han, Cao Wei oraz Wschodnim królestwem Wu. Gracz wciela się w rolę przywódcy wybranego państwa, którego zadaniem jest zjednoczenie pod swoimi rządami pozostałych regionów.

Mechanika

Rozgrywka w Romance of the Three Kingdoms toczy się w systemie turowym, na taktycznej mapie wypełnionej ponumerowanymi polami – każda z liczb reprezentuje wartość atrybutów opisujących miasta bądź postacie. W przypadku tych pierwszych, mogą one oznaczać ilość zgromadzonych zasobów, podatność na kataklizmy (powodzie, trzęsienia ziemi), zasobność skarbca, a także lojalność poddanych. Statystyki postaci z kolei obejmują zdolności przywódcze, umiejętności bojowe, a także lojalność wobec dowódcy, talenty dyplomatyczne, czy nawet magiczne moce. Doprowadzenie tych wartości do odpowiedniego poziomu jest aspektem kluczowym do realizacji powierzonego nam zadania i odniesienia ostatecznego zwycięstwa.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej, Romance of the Three Kingdoms na platformie PC nie różni się zbytnio od wydanego blisko trzydzieści lat wcześniej pierwowzoru. W połączeniu z barierą językową (tytuł został wydany wyłącznie po japońsku) sprawia to, że gra przeznaczona jest wyłącznie dla miłośników gatunku oraz fanów klimatów retro.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Romance of the Three Kingdoms: Odpowiednia dla każdego wieku.