Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Total War: Three Kingdoms - Eight Princes (PC)
OkładkaTotal War: Three Kingdoms - Eight Princes (PC)

Total War: Three Kingdoms - Eight Princes PC

Pierwszy dodatek fabularny do gry Total War: Three Kingdoms. Otrzymujemy ośmiu nowych lordów i kolejną kampanię, której akcja toczy się po wcześniej przedstawionych wydarzeniach. Rozszerzenie zmienia też parę aspektów rozgrywki i oferuje kilka świeżych mechanik.

To jest dodatek do gry Total War: Three Kingdoms.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | Chiny | Opowieści o Trzech Królestwach

Total War: Three Kingdoms - Eight Princes Premiera PC

8sierpnia2019

Steam

8sierpnia2019

producent: Creative Assembly wydawca: SEGA Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Total War: Three Kingdoms - Eight Princes jest dodatkiem do gry strategicznej z maja 2019 roku, czyli Total War: Three Kingdoms. Rozszerzenie wprowadza nową kampanię fabularną, której akcja toczy się sto lat po wydarzeniach podstawki. Otrzymujemy także szereg nowych mechanik rozgrywki i zmian w już istniejących. Za stworzenie tego tytułu odpowiadają autorzy podstawowej wersji oraz pozostałych części cyklu, czyli studio Creative Assembly (deweloperzy opracowali także Alien: Isolation). Wydawcą jest japońska firma Sega.

Fabuła

Opowieść przedstawiona w dodatku Total War: Three Kingdoms - Eight Princes rozgrywa się sto lat po kampanii fabularnej z podstawowej wersji, w czasach, gdy w powietrzu wisi wojna domowa. Gracz wciela się w jednego z tytułowych ośmiu książąt z dynastii Jin, którzy starają się zdobyć jak największą władzę.

Mechanika

W kampanii Total War: Three Kingdoms - Eight Princes kontrolujemy jednego z ośmiu arystokratów. Są to: Sima Yong, Sima Jiong, Sima Yue, Sima Ai, Sima Yi, Sima Lun, Sima Liang oraz Sima Wei. Każdy z nich różni się od pozostałych charakterystyczną mechaniką, możliwościami oraz unikalnymi oddziałami. Przykładowo, Sima Yong koncentruje się na obronie oraz usprawnianiu architektury i ma dostęp do konnych łuczników oraz jeźdźców Xianbei. Z kolei przebiegły Sima Lun zyskuje przewagę dzięki szpiegostwu oraz dyplomacji i korzysta z jazdy uderzeniowej oraz katafraktów Xiongnu.

Poza nowymi lordami w grze pojawia się szereg niewidzianych dotychczas mechanik. Zmianie uległ rozwój frakcji – przywódcy awansują teraz na poziom pomniejszy, wielki, a następnie stają się cesarskimi książętami. Gracz może też zdecydować, czy planuje sięgnąć po tron, czy też wystarczy mu rola regenta. Usunięto także mechanikę porządku publicznego. Została ona zastąpiona przez wskaźnik poparcia szlachty, który lepiej odzwierciedla charakterystykę konfliktu przedstawionego w nowej kampanii.

Ostatnią dużą nowością jest system nastawień, który daje nowe możliwości rozwoju frakcji. Gracz może zdecydować, do czego dąży i co stoi za jego działaniami. Wybór ten z czasem coraz mocniej wpływa na rozwijane imperium i powoduje pojawianie się nowych wydarzeń, wyzwań i dylematów.

Tryby gry

W Total War: Three Kingdoms - Eight Princes możemy grać samotnie albo z innymi. Jedynym nowym trybem jest kolejna kampania fabularna, ale z jednostek i generałów możemy korzystać także w bitwach rozgrywanych w trybach wieloosobowych.

Kwestie techniczne

Total War: Three Kingdoms - Eight Princes nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry. Nadal mamy do czynienia z bardzo dobrze prezentującą się produkcją, pełną szczegółowych lokacji (w tym także autentycznych miejsc, znanych z kart książek historycznych) oraz świetnie zaprojektowanych i animowanych modeli wojowników. Całość jest uzupełniana przez klimatyczną ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 3,2 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Total War: Three Kingdoms - Eight Princes cena w dniu premiery: 37,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Total War: Three Kingdoms - Eight Princes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Total War: Three Kingdoms - Eight Princes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 Fury X lub lepsza
 • 60 GB HDD
 • Windows 10 64-bit