Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2018, 14:55

For Honor z Edycją Startową i plany dla gier z serii Total War – wieści

Dziś piszemy o debiucie tańszej Edycji Startowej gry For Honor oraz o planach rozwoju Total War: Rome II, Total War: Warhammer II i innych produktów studia Creative Assembly. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

For Honor otrzymało Edycję Startową

W zeszłym miesiącu pojedynkowe For Honor świętowało rok obecności na rynku dużą aktualizacją. Teraz autorzy z Ubisoftu przygotowują małą niespodziankę dla nowych graczy, którzy chcieliby wypróbować produkcję tanim kosztem. Podobnie jak strzelanka Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, średniowieczna gra akcji otrzymała tak zwaną Edycję Startową. W oficjalnym ogłoszeniu producent reklamuje „pełny dostęp do gry za jedyne 59,90 zł.

Niższa cena opłacona dłuższym grindem. - For Honor z Edycją Startową i plany dla gier z serii Total War – wieści - wiadomość - 2018-03-17
Niższa cena opłacona dłuższym grindem.

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, bo podobnie jak w R6:S zmieniają się zasady odblokowywania poszczególnych herosów. Na start otrzymujemy po jednym „weteranie” z danej frakcji, czyli Strażnika, Drengra oraz Kenseia. Dodatkowo pierwszy wybór jednej ze stron konfliktu udostępnia nam wszystkich premierowych wojowników (samurajów, wikingów bądź rycerzy, ale tylko jednych z nich). Dalej zaczynają się schody, bo kolejne zakupy wiążą się z niemałą inwestycją stali, czyli wewnętrznej waluty gry – 8 tys. „od głowy”. Ceny rosną też w zawartości DLC – jeden popremierowy zawodnik to już wydatek 15 tys. stalowych odłamków. Teoretycznie można zakasać rękawy i odblokować wszystkich wojów bez wydawania dodatkowo ani grosza, ale twórcy liczą zapewne, że dokupimy nieco stali przez mikrotransakcje. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu oraz w specjalnym FAQ.

Creative Assembly zdradza plany dla tytułów z serii Total War

Tytuły z serii Total War znane są ze swojej pokaźnej zawartości, dodawanej w kolejnych pakietach DLC. Odpowiedzialne za tę rodzinę gier studio Creative Assembly postanowiło więc nieco zaostrzyć apetyt fanów i podzieliło się najbliższymi planami dla obecnych już na rynku gier. Po pierwsze, Total War: Rome II po udanych dodatkach Desert Kingdoms i Empire Divided ma otrzymać kolejną sporą kampanię fabularną i następne nieodpłatne rozszerzenie.

W kąciku fantasy Total War: Warhammer II wracamy do kłopotliwego tematu frakcji Norsca w megakampanii Mortal Empires. Barbarzyńców w dalszym ciągu trudno jest okiełznać i przysposobić do nowej gry komputerowej, ale zespół robi, co w jego mocy. Prace nad kampanią oraz balansem postępują i ludzi Północy zobaczyć mamy w maju, jako część DLC Lords Pack (podobnego do King & the Warlord z pierwszej części).

Księga Potworów mówi jasno… - For Honor z Edycją Startową i plany dla gier z serii Total War – wieści - wiadomość - 2018-03-17
Księga Potworów mówi jasno…

Nieco z innej beczki, subskrybenci Total War Access mogą liczyć na „coś nowego”, co ma być ekskluzywną propozycją jedynie dla nich. W tym przypadku nie wiemy, o co może chodzić (gra mobilna, przeglądarkowa?), ale raczej będzie to mniejszy projekt, który pozwoli graczom „rozciągnąć ich mięśnie taktyczne”.

Projektanci bardzo nieśmiało wspominają też o Total War: Three Kingdoms, becie Total War: Arena i preprodukcji kolejnej gry w klimacie fantasy (prawie na pewno Total War: Warhammer III). Więcej o tych grach przeczytacie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Cotrio
 2. Questland: Turn Based RPG
 3. My Memory of Us
 4. Decay of Logos
 5. Planet Alpha
 6. Scythe: Digital Edition
 7. Code of Princess EX
 8. Holy Potatoes! What the Hell?!
 9. First Hero
 10. Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey
 11. Luigi's Mansion
 12. Dissidia Final Fantasy NT

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Soulcalibur VI Geralt z Rivii w Soulcalibur VI
 2. Tropico 6 cechy gry
 3. Soulblight zwiastun na premierę
 4. Planet Alpha zwiastun #1
 5. Decay of Logos zwiastun #1
 6. Torn (2018) zwiastun #1
 7. Motorbike Garage Mechanic Simulator zwiastun na premierę
 8. Extinction zwiastun fabularny
 9. Eat Beat Deadspike-san zwiastun #1
 10. BattleTech podstawy rozgrywki
 11. War of Rights zwiastun #1
 12. V-Rally 4 zwiastun #1
 13. The Raven Remastered zwiastun na premierę
 14. Scavengers zwiastun #1
 15. Ghost of a Tale zwiastun na premierę