Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 marca 2018, 15:08

autor: Góral

ARK Survival Evolved ukaże się na urządzeniach mobilnych

Studio Wildcard poinformowało, że gra ARK: Survival Evolved zostanie przeniesiona przez ekipę War Drum Studios na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemów iOS i Android.

Wielu graczy narzeka na słabą optymalizację ARK: Survival Evolved. Ciekawe jak pod tym względem wypadnie przenośna wersja? - ARK Survival Evolved ukaże się na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2018-03-15
Wielu graczy narzeka na słabą optymalizację ARK: Survival Evolved. Ciekawe jak pod tym względem wypadnie przenośna wersja?
ARK: Survival Evolved w skrócie:
  • gra typu survival na PC, PS4 i XOne;
  • wkrótce ukaże się wersja na urządzenia mobilne (iOS i Android);
  • za przenośne wydanie odpowiada War Drum Studios.

Znana z komputerów osobistych i konsol PlayStation 4 oraz Xbox One gra ARK: Survival Evolved ukaże się na urządzeniach mobilnych (iOS i Android). Nad portem nie pracuje jednak ekipa Studio Wildcard, a War Drum Studios – firma, która przeniosła na smartfony m.in. Bully: Scholarship Edition.

Przenośna wersja popularnego survivalu ma oferować mnóstwo zawartości, w tym pełnoprawny tryb online znany ze stacjonarnego wydania. Gracze trafią na ogromną wyspę, gdzie znajdą ponad 80 rodzajów dinozaurów. Będzie je można oczywiście łapać, hodować i tresować. Pojawi się też system craftingu, umożliwiający wytwarzanie odzienia, broni i przedmiotów oraz możliwość stawiania budowli – od małych domków, aż po całe miasta. Będzie się dało też zakładać plemiona, by dzielić się z innymi graczami m.in. surowcami. Oprócz multiplayera ze światem, na który wpływają wszyscy uczestnicy zabawy, tytuł umożliwi również rozgrywkę w samotności.

ARK: Survival Evolved na smartfonach i tabletach będzie rozprowadzane za darmo w ramach modelu free-to-play. Premiera została zaplanowana na wiosnę bieżącego roku. Wcześniej odbędą się jeszcze beta-testy, do których będzie można się zapisać w tym miejscu (w momencie pisania tej wiadomości nie dało się jeszcze wypełnić formularza).

Oryginalne ARK: Survival Evolved pojawiło się we wczesnym dostępie na PC-tach w czerwcu 2015 roku. W późniejszym czasie tytuł doczekał się wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Pod koniec sierpnia 2017 roku Studio Wildcard wypuściło wersję 1.0. Do dziś tytuł dorobił się ponad 13 milionów graczy na wszystkich trzech platformach sprzętowych.