Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 marca 2018, 15:08

autor: Góral

ARK Survival Evolved ukaże się na urządzeniach mobilnych

Studio Wildcard poinformowało, że gra ARK: Survival Evolved zostanie przeniesiona przez ekipę War Drum Studios na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemów iOS i Android.

Wielu graczy narzeka na słabą optymalizację ARK: Survival Evolved. Ciekawe jak pod tym względem wypadnie przenośna wersja? - ARK Survival Evolved ukaże się na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2018-03-15
Wielu graczy narzeka na słabą optymalizację ARK: Survival Evolved. Ciekawe jak pod tym względem wypadnie przenośna wersja?
ARK: Survival Evolved w skrócie:
  • gra typu survival na PC, PS4 i XOne;
  • wkrótce ukaże się wersja na urządzenia mobilne (iOS i Android);
  • za przenośne wydanie odpowiada War Drum Studios.

Znana z komputerów osobistych i konsol PlayStation 4 oraz Xbox One gra ARK: Survival Evolved ukaże się na urządzeniach mobilnych (iOS i Android). Nad portem nie pracuje jednak ekipa Studio Wildcard, a War Drum Studios – firma, która przeniosła na smartfony m.in. Bully: Scholarship Edition.

Przenośna wersja popularnego survivalu ma oferować mnóstwo zawartości, w tym pełnoprawny tryb online znany ze stacjonarnego wydania. Gracze trafią na ogromną wyspę, gdzie znajdą ponad 80 rodzajów dinozaurów. Będzie je można oczywiście łapać, hodować i tresować. Pojawi się też system craftingu, umożliwiający wytwarzanie odzienia, broni i przedmiotów oraz możliwość stawiania budowli – od małych domków, aż po całe miasta. Będzie się dało też zakładać plemiona, by dzielić się z innymi graczami m.in. surowcami. Oprócz multiplayera ze światem, na który wpływają wszyscy uczestnicy zabawy, tytuł umożliwi również rozgrywkę w samotności.

ARK: Survival Evolved na smartfonach i tabletach będzie rozprowadzane za darmo w ramach modelu free-to-play. Premiera została zaplanowana na wiosnę bieżącego roku. Wcześniej odbędą się jeszcze beta-testy, do których będzie można się zapisać w tym miejscu (w momencie pisania tej wiadomości nie dało się jeszcze wypełnić formularza).

Oryginalne ARK: Survival Evolved pojawiło się we wczesnym dostępie na PC-tach w czerwcu 2015 roku. W późniejszym czasie tytuł doczekał się wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Pod koniec sierpnia 2017 roku Studio Wildcard wypuściło wersję 1.0. Do dziś tytuł dorobił się ponad 13 milionów graczy na wszystkich trzech platformach sprzętowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.