Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2018, 17:15

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Zapowiedziano grę opartą na serialu Narcos

Produkcja oparta na popularnym serialu dostępnym na platformie Netflix trafi na komputery osobiste i konsole (PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch) wiosną 2019 roku.

Firma Curve Digital poinformowała o nawiązaniu współpracy z wytwórnią Gaumont i zapowiedziała, że wiosną 2019 roku wyda grę opartą na serialu Narcos. Produkcję opracuje studio Kuju, a trafi ona zarówno na komputery osobiste, jak i na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Tytuł doczekał się pierwszego teasera, który możecie zobaczyć poniżej.

Narcos w kieszeni

Narcos od Kuju nie będzie pierwszą produkcją opartą na licencji tego popularnego serialu. W 2016 roku na urządzenia mobilne trafiła gra strategiczna zatytułowana Narcos: Cartel Wars, w której zadaniem graczy jest przeobrażenie niewielkiego kartelu narkotykowego w prawdziwe przestępcze imperium.

Autorzy podzielili się także zdawkowymi informacjami na temat idei, jaka im przyświeca; otóż jak stwierdził Brynley Gibson w oficjalnym komunikacie, jego ekipa dołoży wszelkich starań, by dzięki „niesamowitym elementom rozgrywki” zadowolić zarówno graczy, jak i miłośników serialowego oryginału. Całość ma oczywiście nawiązywać do fabuły netfliksowego show.

Niestety aktualnie na tym kończą się oficjalne informacje na temat projektu. Jak widać, twórcy nie podzielili się jeszcze żadnymi konkretami – nie wiemy nawet, jaki gatunek będzie reprezentować ich dzieło. Istnieje szansa, że w trakcie tegorocznych targów E3 poznamy więcej konkretów; kto wie, może twórcy pokażą też pierwsze materiały prezentujące w akcji ów enigmatyczny tytuł?

Miejmy nadzieję, że dzieło studia Kuju będzie prezentować na tyle wysoki poziom, że Pablo Escobar nie będzie musiał przewracać się w grobie. Bo wiecie – niestety z grami na licencji bywa różnie… - Zapowiedziano grę opartą na serialu Narcos - wiadomość - 2018-03-15
Miejmy nadzieję, że dzieło studia Kuju będzie prezentować na tyle wysoki poziom, że Pablo Escobar nie będzie musiał przewracać się w grobie. Bo wiecie – niestety z grami na licencji bywa różnie…

Tym, którzy nie są na bieżąco z serialowymi trendami, należy się słówko wyjaśnienia. Narcos to serial telewizyjny wyprodukowany dla Netfliksa przez wytwórnię Gaumont International Television. Pierwsze dwa sezony poświęcono Pablo Escobarowi, czyli bodaj najsłynniejszemu baronowi narkotykowemu w historii Kolumbii, którego grupa, znana jako Kartel z Medellín, funkcjonowała w latach 1977-1993. W trzeciej serii skupiono się natomiast na przedstawieniu tak zwanego Kartelu z Cali, czyli konkurencyjnego ugrupowania, które swego czasu odpowiadało za znakomitą większość (około osiemdziesiąt procent) eksportu kokainy z Kolumbii do Stanów Zjednoczonych.