Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Narcos: Cartel Wars (AND)
OkładkaNarcos: Cartel Wars (AND)

Narcos: Cartel Wars

Mobilna strategia oparta na licencji serialu Narcos, dzięki czemu pojawia się tu sporo postaci znanych z telewizyjnego pierwowzoru. Gra Narcos: Cartel Wars jest dostępna za darmo i zawiera opcjonalne mikropłatności.

Strategiczne | RTS | gangsterskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Narcos: Cartel Wars Premiera

6wrz2016

iOS AND

producent: FTX Games wydawca: FTX Games Strona oficjalna

Gry podobne do Narcos: Cartel Wars

Beat Cop

Clash of Clans

Mafia City

Narcos: Cartel Wars to wydana na system AND i iOS mobilna strategia oparta na licencji serialu Narcos, opracowanego z myślą o usłudze Netflix. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a wyprodukowało ją studio FTX Games.

Fabuła

Akcja toczy się w Kolumbii, pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. Gracze wcielają się w bossa niewielkiego kartelu narkotykowego i muszą przeobrazić go w prawdziwe przestępcze imperium. Na początku pracujemy pod czujnym okiem patrona, a gdy nabierzemy trochę doświadczenia, uzyskujemy pełną kontrolę nad swoją przyszłością. Podczas zabawy mamy okazję spotkać wiele postaci znanych z telewizyjnego serialu, co może być sporą atrakcją dla fanów pierwowzoru.

Mechanika

Pomysł fabularny zrealizowano tutaj w formie dosyć typowej dla gier strategicznych przeznaczonych na urządzenia mobilne. Podczas zabawy w Narcos: Cartel Wars zajmujemy się więc rozbudową bazy, gdzie musimy konstruować nowe obiekty, zarządzamy biznesem i ulepszamy technologię. Wszystko to nakierowane ma być oczywiście na produkcję narkotyków, więc prowadzimy badania nad nowymi recepturami oraz organizujemy produkcję i transport. Konieczne jest także wznoszenie struktur obronnych.

Jednocześnie musimy szkolić szwadrony śmierci, które pozwalają nam na przejmowanie terytoriów rywali. Potyczki toczone są w czasie rzeczywistym i o ich wyniku często przesądza zatrudnianie tzw. sicarios, czyli płatnych zabójców, pełniących tutaj rolę podobną do bohaterów w tradycyjnych strategiach. Wszystko to wykorzystujemy w starciach ze sztuczną inteligencją lub pozostałymi graczami. Nie zabrakło także opcji zawierania przymierzy z innymi użytkownikami.

Kwestie techniczne

Narcos: Cartel Wars oferuje ładną trójwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w pełnej jasnych kolorów, kreskówkowej stylistyce. Nie wygląda ona realistycznie, ale dzięki temu łagodzi powagę tematyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Narcos: Cartel Wars: 18+

iOS
AND