Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka ARK: Survival Evolved Mobile (AND)
OkładkaARK: Survival Evolved Mobile (AND)

ARK: Survival Evolved Mobile

ARK: Survival Evolved

Mobilny port gry ARK: Survival Evolved znanej z konsol i komputerów osobistych. Podczas zabawy trafiamy na dużą wyspę zamieszkiwaną przez dinozaury. Naszym zadaniem jest przetrwanie w tym niebezpiecznym świecie.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | dinozaury | sandbox | survival | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

ARK: Survival Evolved Mobile Premiera

14cze2018

AND iOS

ARK: Survival Evolved Mobile to przenośna wersja znanej z konsol PlayStation 4 i Xbox One oraz PC-tów gry ARK: Survival Evolved. Na platformę AND i iOS przekonwertowała ją ekipa War Drum Studios – firma znana m.in. z mobilnego Bully: Scholarship Edition.

Mechanika

Podobnie jak oryginalne ARK: Survival Evolved, przenośna edycja jest grą typu survival sandbox. Rozgrywka nie odbiega zbytnio od tego, z czym mamy do czynienia na konsolach i komputerach. Gracze trafiają na wielką wyspę zamieszkiwaną przez dinozaury (łącznie przygotowano ponad 80 rodzajów, w tym latające pterodaktyle) i muszą przetrwać w tym niegościnnym miejscu.

Na początku rozgrywki gracz nie dysponuje zaawansowanym orężem czy wiedzą ułatwiającą przeżycie. Z czasem wchodzi jednak w posiadanie nowych narzędzi, nawiązuje sojusze z innymi użytkownikami itd. ARK: Survival Evolved Mobile oferuje praktycznie wszystkie elementy znane z oryginału. Dinozaury można więc łapać, hodować i wykorzystywać np. do przemieszczania się. Znalezione podczas eksploracji surowce przydają się do wytwarzania nowych przedmiotów w ramach systemu craftingu. Nie zabrakło również możliwości stawiania budowli. Na początku są to proste domki, ale wystarczy odrobina samozaparcia i pomoc innych graczy, by budować nawet całe miasta.

Tryby gry

ARK: Survival Evolved Mobile na platformę AND i iOS to produkcja przeznaczona głównie do zabawy w multiplayerze. Świat gry jest współdzielony przez wszystkich i zmienia się na podstawie działań dokonywanych przez graczy. Deweloperzy udostępnili też możliwość rozgrywki w singleplayerze, ale wiąże się to z rozmaitymi ograniczeniami, w tym brakiem opcji zakładania i dołączania do plemion.

Kwestie techniczne

ARK: Survival Evolved Mobile jest zaawansowaną technicznie grą. Moc obecnych urządzeń mobilnych pozwoliła twórcom na wygenerowanie trójwymiarowej grafiki, która ustępuje stacjonarnej wersji produkcji, ale i tak robi wrażenie na niewielkich ekranach smartfonów.

Inne

W odróżnieniu od oryginału, ARK: Survival Evolved Mobile nie jest płatną produkcją. Tytuł udostępniany jest w ramach modelu biznesowego free-to-play, co oznacza, że dostępny jest za darmo, ale występują w nim mikropłatności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe ARK: Survival Evolved Mobile: 16+

AND
iOS