Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 czerwca 2018, 17:23

autor: Ender

Za tydzień ARK: Survival Evolved pojawi się na systemach iOS i Android

Twórcy survivalowego ARK: Survival Evolved zapowiedzieli ostateczną datę premiery mobilnej wersji tytułu. Pojawi się on 14 czerwca równocześnie na urządzeniach z systemem iOS oraz Android. Gra będzie funkcjonować w modelu free-to-play z mikrotransakcjami i reklamami.

O mobilnej wersji ARK: Survival Evolved usłyszeliśmy po raz pierwszy w marcu tego roku. Dziś poznaliśmy wreszcie oficjalną datę premiery tej popularnej survivalowej gry na urządzeniach z systemem iOS i Android. Nastąpi ona równocześnie na obu platformach 14 czerwca. Za przygotowanie portu odpowiada zespół z War Drum Studios, który ma na koncie wiele innych udanych konwersji. Przenośne ARK: Survival Evolved będzie można pobrać za darmo, twórcy zdecydowali się bowiem na wykorzystanie modelu free-to-play, który wspierany będzie reklamami i mikrotransakcjami. Warto zaznaczyć, że od ponad dwóch miesięcy tytuł znajduje się w fazie testów beta.

ARK: Survival Evolved na tabletach i smartfonach będzie oferować zwartość podobną do tej z oryginalnej wersji gry na konsolach oraz komputerach PC, w tym pełnoprawny tryb online. Deweloperzy opracowali nowy model sterowania, który oparty został na interfejsie dotykowym, a także drastycznie zmodyfikowali oprawę graficzną, dopasowując ją do możliwości platform mobilnych.

Podczas zabawy gracze trafiają na ogromną wyspę, gdzie znajdą ponad 80 gatunków dinozaurów. Będzie je można łapać, hodować i tresować. Pojawi się też system craftingu, umożliwiający wytwarzanie odzienia, broni i przedmiotów oraz możliwość stawiania budowli – od małych domków, aż po całe miasta. Będzie się dało też zakładać plemiona, by dzielić się z innymi graczami m.in. surowcami. Oprócz zabawy wieloosobowej w otwartym świecie, na którego kształt wpływają wszyscy uczestnicy zabawy, tytuł umożliwi również rozgrywkę w samotności.

Oczywiście zabawa nie będzie całkowicie darmowa. Twórcy wprowadzili nowe premiowe przedmioty, którymi są starożytne bursztyny (and. ancient amber). Będzie można znaleźć je na wyspie lub kupić w wirtualnym sklepie. Pozwalają one na stawianie specjalnych budynków, zapewniają różnego rodzaju bonusy, a także umożliwiają wskrzeszanie martwych dinozaurów. Gracze będą mogli wykupić także subskrypcję o nazwie Primal Pass, która usunie z gry reklamy, zapewni stały przypływ unikalnych przedmiotów, a także zagwarantuje miejsce na wybranym serwerze oraz wiele innych atrakcji, o których mamy usłyszeć w okolicach premiery.

Oficjalnie oryginalny ARK: Survival Evolved zadebiutował w tamtym roku. Od 2015 roku gra znajdowała się jednak w programie Wczesnego dostępu na Steamie. - 14 czerwca ARK: Survival Evolved pojawi się na systemach iOS i Android - wiadomość - 2018-06-06
Oficjalnie oryginalny ARK: Survival Evolved zadebiutował w tamtym roku. Od 2015 roku gra znajdowała się jednak w programie Wczesnego dostępu na Steamie.
  1. Oficjalna strona gry ARK: Survival Evolved