Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2018, 16:25

autor: Entelarmer

NieR: Automata – sprzedano 3 miliony egzemplarzy

Firma Square Enix poinformowała o sprzedaży 3 milionów egzemplarzy gry NieR: Automata. Wynik ten uwzględnia dystrybucję cyfrową oraz fizyczne kopie wysłane do sklepów i jest kolejnym sukcesem produkcji studia Platinum Games.

Nowe dzieło Yoko Tary wciąż się sprzedaje. - NieR: Automata – sprzedano 3 miliony egzemplarzy - wiadomość - 2018-06-06
Nowe dzieło Yoko Tary wciąż się sprzedaje.

Całkiem niedawno informowaliśmy o świetnej sprzedaży gry NiOh, w ponad rok po premierze zakupionej w 2 milionach egzemplarzy. Jak się okazuje, nie jest to jedyna japońska produkcja z gatunku action-RPG z zeszłego roku, która może się pochwalić kolejnym komercyjnym sukcesem. Firma Square Enix doniosła na Twitterze o sprzedaniu 3 milionów kopii Nier Automata na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Liczba ta uwzględnia zarówno egzemplarze wysłane do sklepów, jak i pobrania wersji cyfrowej. To kolejny kamień milowy dla produkcji Platinum Games, po przekroczeniu granicy 2,5 milionów egzemplarzy w marcu.

Niesłabnąca popularność nowego NieR z pewnością cieszy i stanowi przypieczętowanie sukcesu gry. Już w miesiąc po premierze informowano o nakładzie na poziomie ponad miliona egzemplarzy, co przerosło oczekiwania wydawcy. Potrojenie tego wyniku jest tym bardziej imponujące, że NieR: Automata to jednak niszowa produkcja, podobnie jak wspomniane NiOh, z którym zresztą nieco ją łączy. Obie gry to japońskie projekty przynależące do tego samego gatunku, wydane niemal w tym samym czasie na konsoli PlayStation 4 w towarzystwie zachwytów recenzentów i z szybko osiągniętą sprzedażą na poziomie miliona kopii. W teorii NieR: Automata wygrało ten pojedynek, trzeba jednak pamiętać, że tytuł doczekał się pecetowego wydania tydzień po debiucie na konsolach, podczas gdy dzieło studia Team Ninja zostało udostępnione na Steamie dopiero w listopadzie.

Sukces NieR: Automata zagwarantował dalszy rozwój cyklu. - NieR: Automata – sprzedano 3 miliony egzemplarzy - wiadomość - 2018-06-06
Sukces NieR: Automata zagwarantował dalszy rozwój cyklu.

Przypomnijmy, że trwają już prace nad kolejną odsłoną serii NieR, aczkolwiek na ten moment nie wiadomo nic na jej temat. We wrześniu gra znajdowała się na bardzo wczesnym etapie produkcji, nie ma więc raczej co liczyć, że usłyszymy o niej w najbliższej przyszłości.