Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2017, 14:50

autor: Entelarmer

NieR: Automata debiutuje na PlayStation 4

Dziś debiutuje konsolowe wydanie NieR: Automata - najnowszej produkcji studia PlatinumGames. Na wersję PC przyjdzie nam poczekać do przyszłego piątku, tymczasem pecetowcom pozostaje zapoznanie się z entuzjastycznymi recenzjami oraz premierowym zwiastunem gry.

Po prawie siedmiu latach od premiery pierwszego NieR doczekaliśmy się jego kontynuacji. NieR: Automata debiutuje dziś na konsoli PlayStation 4, tydzień przed premierą pecetowego wydania na platformie Steam. W Polsce gra ukazuje się nakładem firmy Cenega w angielskiej wersji językowej, przy czym nabywcy premierowego wydania otrzymają sześć dodatków cyfrowych w postaci akcesoriów dla bohaterki. Ponadto dostępna jest Edycja Limitowana w stalowym opakowaniu, zawierająca wszystkie bonusy z Day One Edition. Natomiast kolekcjonerskie wydanie Black Box nie będzie dostępne w naszym kraju, chyba że przez oficjalny sklep firmy Square-Enix, wydawcy gry.

NieR: Automata debiutuje na PlayStation 4 z wybitnymi ocenami. - NieR: Automata debiutuje na PlayStation 4 - wiadomość - 2017-03-10
NieR: Automata debiutuje na PlayStation 4 z wybitnymi ocenami.

O recenzjach NieR: Automata pisaliśmy tydzień temu, kiedy wydawało się, że zespół PlatinumGames dostarczył produkcję co najmniej bardzo dobrą. Od tego czasu liczba recenzji zwiększyła się wielokrotnie, ale nie przeszkodziło to grze w utrzymaniu średniej rzędu 90/100 z recenzji uwzględnionych w serwisie Metacritic. Tym samym Automata jest drugim najwyżej ocenianym tytułem wydanym w tym roku, na razie ustępując jedynie The Legend of Zelda: Breath of The Wild. Nieuwzględnione przez stronę 7.4/10 japońskiego oddziału IGN pozostaje najsłabszą notą wystawioną japońskiej produkcji (na angielskiej wersji strony: 8.9/10), a większość serwisów zdecydowała się na oceny od 9/10 wzwyż. Trudno wymienić wszystkie elementy, które zachwyciły recenzentów, ale na pierwszy plan wysuwa się świetne udźwiękowienie (z genialną muzyką i przyzwoitym angielskim dubbingiem), melancholijny klimat postapokaliptycznego świata, przemyślana fabuła i oczywiście znakomita rozgrywka, rozwijająca znany i kochany schemat poprzednich produkcji PlatinumGames. Praktycznie wszystkie teksty skupiały się na wydaniu konsolowym, nie wiadomo więc, jak gra będzie prezentowała się na PC. Z naszą recenzją NieR: Automata zapoznacie się w przyszłym tygodniu. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia premierowego zwiastuna gry.