Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 marca 2017, 14:08

Highway Getaway - nowa gra polskiego Vivid Games wjechała na iOS i Androida

Specjalizujące się w produkcjach mobilnych rodzime studio Vivid Games opublikowało na iOS i Androida grę Highway Getaway, w której wcielamy się w kierowcę próbującego umknąć policyjnemu pościgowi.

Znane z serii Real Boxing polskie studio Vivid Games wypuściło mobilną produkcję zatytułowaną Highway Getaway, która łączy elementy gier wyścigowych i gatunku endless runner. Projekt dostępny jest na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

To pierwsze podejście studia Vivid Games do tematyki samochodowej. - Highway Getaway - nowa gra polskiego Vivid Games wjechała na iOS i Androida - wiadomość - 2017-03-10
To pierwsze podejście studia Vivid Games do tematyki samochodowej.
HIGHWAT GETAWAY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Vivid Games
  2. Gatunek: samochodowy endless runner
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

W Highway Getaway wcielamy się w kierowcę samochodu próbującego umknąć ścigającej go policji. Nie jest to łatwe, gdyż pościg rozgrywa się na ulicach o dużym natężeniu ruchu, więc o kraksę nie jest trudno. Jak na grę typu endless runner przystało, trasy generowane są losowo i nigdy się nie kończą. Cała zabawa sprowadza się więc do prób pokonania jak najdłuższego dystansu oraz bicia rekordów punktowych wypracowanych przez siebie lub resztę społeczności.

Highway Getaway rozgrywane jest w orientacji pionowej, a kamerę umieszczono z tyłu samochodu. Auto automatycznie pędzi naprzód, a my za pomocą gestów wydajemy mu polecenia zmiany toru ruchu, w celu np. uniknięcia zderzenia lub zebrania cennego przedmiotu. Autorzy zaoferowali dwa systemy sterowania – jeden opiera się na dotykaniu właściwych miejsc na ekranie, a drugi na rysowaniu krótkich linii.

Podczas ucieczki nasz kierowca zwiększa stopniowo poziom niesławy. Osiąganie dużych prędkości i niebezpieczne manewry sprawiają, że stajemy się coraz większym priorytetem dla policji, ale jednocześnie nagradzani jesteśmy pieniędzmi wypłacanymi przez stację telewizyjną robiącą show o pościgach.

Zarobione środki inwestujemy w odblokowywanie nowych samochodów i różnorodnych ulepszeń. Poza walką o rekordy gracze mogą również wypełniać sowicie nagradzane misje zlecające wykonanie konkretnych zadań podczas jazdy.

  1. Highway Getaway w App Store
  2. Highway Getaway w Google Play
  3. Oficjalna strona gry