Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2017, 18:06

autor: Góral

NieR: Automata - milion egzemplarzy wysłanych do sklepów i sprzedanych w cyfrowej dystrybucji

Wydawca gry NieR: Automata poinformował, że produkcja została wysłana do sklepów i sprzedana w ramach cyfrowej dystrybucji w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.

Firma Square-Enix, wydawca gry Nier: Automata, poinformowała, że produkcja rozeszła się w milionie sztuk. Liczba ta uwzględnia egzemplarze sprzedane w cyfrowej dystrybucji oraz wersje pudełkowe wysłane do sklepów. Projekt ukazał się w Japonii na konsoli PlayStation 4 pod koniec lutego bieżącego roku, a kilkanaście dni później pojawił się w Stanach Zjednoczonych i Europie. Natomiast premiera edycji PC-towej odbyła się 17 marca. Jak na dość specyficzną grę, do tego dostępną od niedawna i tylko na dwóch platformach sprzętowych, wynik jest jak najbardziej zadowalający.

NieR: Automata - milion egzemplarzy wysłanych do sklepów i sprzedanych w cyfrowej dystrybucji - ilustracja #1
Nier: Automata w skrócie:
  1. gra akcji z elementami RPG;
  2. dostępna na konsoli PlayStation 4 i PC-tach;
  3. została wysłana do sklepów i sprzedana w ramach cyfrowej dystrybucji w ponad milionie egzemplarzy.

Nier: Automata to jedna z najlepiej ocenianych gier bieżącego roku. W wersji na konsolę PlayStation 4 tytuł może się pochwalić średnią 89 punktów w serwisie Metacritic. Na PC-tach wynik jest nieco mniejszy i wynosi 82 punkty. Projekt chwalony jest przede wszystkim za angażującą i bardzo zróżnicowaną rozgrywkę, w której znajdziecie naleciałości rozmaitych gatunków. Ponadto produkcja zachęca do wielokrotnego przechodzenia dzięki dużej liczbie zakończeń, jest zaskakująca i w ogóle ma masę plusów, które przyćmiewają drobne niedoróbki.

Jeżeli oceny Nier: Automata Was nie przekonują, to być może zrobi to wersja demonstracyjna, która dostępna jest w PlayStation Store. Niestety na PC-tach nie ma możliwości wypróbowania gry.