Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2017, 20:00

autor: moir

Restart marki The Secret World oraz trzecie urodziny TESO – Wieści MMO (04/04/2017)

Dziś zapowiadamy (bardzo obszernie) Secret World Legends, tytuł stanowiący swoisty restart marki The Secret World, wspólnie z ZeniMax Online świętujemy trzecie urodziny The Elder Scrolls Online, a także przyglądamy się rychłemu nadejściu pierwszej dużej aktualizacji Revelation Online.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przeprowadzamy obszerną zapowiedź Secret World Legends, sprawdzamy, jak swoje trzecie urodziny obchodzi The Elder Scrolls Online, a także wyglądamy nadejścia pierwszej dużej aktualizacji Revelation Online.

Restart marki The Secret World oraz trzecie urodziny TESO – Wieści MMO (04/04/2017) - ilustracja #1

Secret World Legends

The Secret World to niewątpliwie jeden z najciekawszych MMORPG ostatnich lat, które od lipca 2012 roku nieprzerwanie cieszy się uznaniem rzeszy wiernych fanów. W minionym tygodniu FunCom, producent gry, ogłosił nadejście restartu marki, który zatytułowana będzie Secret World Legends. Nowa odsłona będzie oparta o model free-to-play, zaś jej najważniejsze cechy to m.in.:

 • Zajmująca ponad 100 godzin linia fabularna,
 • Ulepszone animacje,
 • Odświeżony system walki,
 • Poprawiony interfejs oraz szereg ogólnych usprawnień rozgrywki;

Portal Massively OP opublikował (w dwóch częściach) obszerny wywiad z Romainem Amielem ze studia FunCom, który zdradził kilka dodatkowych szczegółów dotyczących nadchodzących zmian:

 • Wszystkie waluty dostępne w grze (także premium) będą wymienialne,
 • Ability Wheel zostanie zastąpione przez tzw. Weapon Page – każda broń otrzyma odrębny zestaw umiejętności,
 • Zdobywane doświadczenie będzie bezpośrednio zwiększało umiejętności korzystania z danego rodzaju broni (w tym wszelkie towarzyszące temu bonusy i premie),
 • Walka będzie bardziej dynamiczna – pojawi się m.in. możliwość uników,
 • Gracze oraz napotykani przeciwnicy będą odtąd posiadać widoczne poziomy doświadczenia,
 • Zamiast wojen frakcji czekają nas specjalne battlegroundy,
 • The Secret World (w niezmienionej formie) będzie wciąż funkcjonować, jako samodzielny tytuł (rzecz jasna bez dalszego wsparcia),
 • Optymalizacja zostanie znacznie ulepszona,
 • Pojawią się osiągniecia oraz informacje o uniwersum gry,
 • Dostępna będzie możliwość transferu naszych najcenniejszych zdobyczy z TSW do SWL;

Obecnie trwają zamknięte beta-testy Secret World Legends (tytuł ma ponoć ukazać się jeszcze w pierwszej połowie roku), do udziału w których możecie zapisać się na tej stronie. Warto wspomnieć o obowiązującej klauzuli poufności, co oznacza, że na szczegółowe informacje i materiały wideo z właściwej rozgrywki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Spragnionych dodatkowych informacji na temat nadchodzącej produkcji zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym FAQ.

The Elder Scrolls Online

Przedstawiciele studia ZeniMax Online w dalszym ciągu bardzo umiejętnie podsycają atmosferę wokół rychłego nadejścia Morrowind, najnowszego dodatku do The Elder Scrolls Online. Rozszerzenie ma planowo ukazać się 6 czerwca bieżącego roku, zaś wśród jego najciekawszych elementów znaleźć się mają zupełnie nowa klasa (Warden) oraz battlegroundy (w trybie 4vs4vs4). Poniżej prezentujemy najnowsze zwiastuny omawiające oba wspomniane elementy.

Warto także przypomnieć w tym miejscu, że dokładnie dzisiaj The Elder Scrolls Online będzie obchodzić swoje trzecie urodziny. Z tej okazji do Tamriel wróci znany przez wszystkich cukiernik, Chef Donolon, który będzie obdarowywał nas swoimi specjałami aż do 18 kwietnia. Każdy kęs jego tortu zwiększa (na 2 godziny) otrzymywane doświadczenie o 100%. Jakby tego było mało – wszystkie zadania dzienne i tygodniowe zostaną dodatkowo nagrodzone specjalnym Anniversary Gift Boxem, w którym znajdziemy przynamniej jeden rzadki przedmiot oraz materiały rzemieślnicze.

Revelation Online

Revelation Online ma za sobą dopiero niedawny „oficjalny” debiut, zaś jego twórcy już szykują się na premierę pierwszej dużej aktualizacji produkcji. Uaktualnienie zatytułowane Stardust skupi się w znaczniej mierze na elementach PvP – jego motywem przewodnim będzie rywalizacja pomiędzy gildiami, która odbywać będzie się na specjalnie przygotowanej mapie (Starshatter Island). Pojawi się także Faerie’s Funland, park rozrywki pełen najróżniejszych atrakcji pozwalających oderwać się od „trudów gry codziennej”. To nie koniec nowych elementów – pozostałe informacje na ich temat zostaną ujawnione w najbliższych dniach. Na deser przedstawiamy krótki zwiastun omawianej zawartości.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.