Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2017, 17:17

autor: Draug

Wieści ze świata (Peter Molyneux / Legacy, EA Access) 4/4/2017

Dziś piszemy o tajemniczej nowej grze Petera Molyneuxa, która nosi tytuł Legacy, i o nieoczekiwanych prezentach, rozsyłanych przez Electronic Arts lojalnym subskrybentom EA Access. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Legacy – Peter Molyneux tworzy nową grę

W wywiadzie, którego udzielił dla serwisu Glixel, Peter Molyneux zdradził, że pracuje nad nową grą. Podzielił się jej tytułem – Legacy – ale poza tym nie wiemy prawie nic na temat tego projektu. Słynny deweloper zdradził tylko, że będzie to „bardzo odmienna” pozycja – czy od jego dotychczasowych dzieł, czy od wszystkich innych produkcji, nie wiadomo. Zresztą zdaje się, że na razie mamy do czynienia zaledwie z prototypem. Molyneux powiedział, że tworzy podstawy, wymyślając i własnoręcznie programując kolejne elementy, najwyraźniej nawet bez udziału swojego zespołu 22 Cans.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że poprzednia gra studia 22 Cans – mobilne The Trail – okazała się wielkim sukcesem. W ciągu siedmiu tygodni od premiery zagrało w nią ponoć więcej ludzi niż w pierwsze trzy odsłony serii Fable razem wzięte. Natomiast nie poruszono tematu przyszłości wcześniejszych gier dewelopera, czyli strategii Godus i Godus Wars, które od dłuższego czasu wegetują we Wczesnym Dostępie na Steamie. I jeszcze ciekawostka – zapytany o casus No Man’s Sky, Molyneux zdradził, że solidaryzuje się z Seanem Murrayem i nawet odwiedził go po ubiegłorocznej aferze wokół tego kosmicznego sandboksa.

Wieści ze świata (Peter Molyneux / Legacy, EA Access) 4/4/2017 - ilustracja #1

Electronic Arts rozsyła prezenty lojalnym subsrybentom EA Access

Różni użytkownicy Twittera (w tym Phil Spencer, szef działu Xboksa w firmie Microsoft) od jakiegoś czasu chwalą się prezentami, jakie otrzymali od firmy Electronic Arts. „Elektronicy” podziękowali wiernym subskrybentom usługi EA Access, wysyłając im zewnętrzny dysk twardy o pojemności 2 TB do konsoli Xbox One oraz trzy kody na miesięczną subskrypcję EA Access do rozesłania znajomym (dzięki, GameSpot). Nie wiemy, czy ktoś w Polsce również otrzymał taki prezent – pochwalcie się, jeśli zostaliście zaliczeni do grona wybrańców.

Na koniec przypomnijmy, że rzeczona usługa działa na XOne od sierpnia 2014 roku. Za niewielką miesięczną opłatę program oferuje dostęp do kilkudziesięciu pełnych wersji gier z katalogu wydawniczego Electronic Arts (i nie tylko), jak również wersje próbne nadchodzących hitów. Od stycznia 2016 roku działa pecetowy odpowiednik EA Access – Origin Access.

Wieści ze świata (Peter Molyneux / Legacy, EA Access) 4/4/2017 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey
 2. Firefighters: The Simulation
 3. Stationeers
 4. The Fall Part 2: Unbound
 5. Batman: Arkham VR
 6. Agents of Mayhem
 7. Save Jesus
 8. The Occupation
 9. Rad Rodgers
 10. Megaquarium
 11. Dynasty Warriors: Unleashed
 12. Destiny 2
 13. Rocket League
 14. Total War: Warhammer II
 15. The Town of Light
 16. Deformers
 17. Has-Been Heroes

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Injustice 2 – Catwoman
 2. Agents of Mayhem – Źli vs. jeszcze gorsi
 3. Batman: Arkham VR – zwiastun wersji na PC
 4. Tom Clancy's ShadowBreak – cinematic
 5. Megaquarium – zwiastun #1
 6. Cattle and Crops – zwiastun rozgrywki #1
 7. Absolver – fragment rozgrywki z komentarzem
 8. Total War: Warhammer II – cinematic (PL)
 9. The Occupation – zwiastun #1
 10. Quake Champions – zwiastun czempiona Anarki
 11. Domina – zwiastun #1