Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux (3DS)

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux 3DS

Remake gry Shin Megami Tensei: Strange Journey, wydanej w 2009 roku na konsoli Nintendo DS. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, opracowanie omawianej produkcji spoczęło na barkach studia Atlus.

RPG | fantasy | science fiction | dungeon-crawler | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux (3DS)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

15maja2018

15maja2018

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux to remake gry Shin Megami Tensei: Strange Journey wydanej w 2009 roku na handheldzie Nintendo DS. Nowa wersja przeznaczona na platformę 3DS została stworzona przez firmę Atlus – twórców oryginału oraz wielu innych produkcji, w tym Etrian Odyssey i Catherine. Największe zmiany w porównaniu do pierwowzoru zaszły w oprawie graficznej, która została przystosowana do możliwości oferowanych przez nowszą generację konsol firmy Nintendo. Dodatkowo twórcy usprawnili mimikę twarzy postaci, kwestie dialogowe otrzymały aktorski dubbing oraz pojawiły się nowe utwory muzyczne.

Ponadto do produkcji dodano niewidziane wcześniej demony oraz nową bohaterkę o imieniu Alex. Jest to tajemnicza dziewczyna, która z niewiadomych powodów atakuje naszego podopiecznego podczas eksploracji Schwarzwelt. Co ciekawe, spotkanie z nią może ostatecznie doprowadzić do zupełnie nowego zakończenia przygody.

W Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux dodano trzy poziomy trudności, które pozwalają cieszyć się zabawą wszystkim graczom – od początkujących, aż po starych wyjadaczy. Oprócz tego deweloperzy ulepszyli interfejs użytkownika oraz wprowadzili możliwość zapisania stanu gry w dowolnym momencie.

Fabuła

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux opowiada o anomalii powstałej na Biegunie Południowym. Czarna dziura, nazwana Schwarzwelt, w istocie jest portalem do wymiaru demonów, które mogą zniszczyć ziemię. ONZ natychmiast powołuje organizację Schwarzwelt Investigation Unit mającą zająć się niezwykłym odkryciem. Na miejsce zostaje wysłana specjalnie przeszkolona jednostka, w skład której wchodzi bohater gry. Celem jest nie tylko zbadanie obcego świata, lecz również zapobieżenie demonicznej inwazji.

Mechanika

Tytuł należy do popularnego gatunku dungeon crawlerów, czyli gier polegających w dużej mierze na eksploracji wszelkiego rodzaju podziemnych korytarzy i eksterminacji lub wykorzystywaniu do walki po własnej stronie znajdujących się w nich potworów. Bohater gry jest wyposażony w specjalny kostium, tzw. „Demonica suit”. Pozwala mu on na wykorzystywanie specjalnych umiejętności, w tym skanowanie otoczenia i otwieranie niedostępnych w inny sposób przejść. Regularnie toczymy turowe potyczki z przeciwnikami, w których u boku protagonisty mogą stanąć jednocześnie trzy demony.

Owe demony możemy werbować poprzez odpowiednie poprowadzenie rozmów bądź użycie przekupstwa. Co więcej, wzorem innych tytułów z serii, możemy je ze sobą mieszać celem uzyskania mocniejszych okazów. Wśród tych ostatnich nie zabrakło oczywiście maskotki cyklu w postaci Jacka Frosta. W toku rozgrywki napotykamy ponad 300 demonów; gra wykorzystuje dorobek mitologii całego świata, szczególnie dużo czerpiąc z wierzeń chrześcijańskich. Tworzy to niespotykaną, lekko obrazoburczą mieszankę, będącą jednym ze znaków rozpoznawczych gier Atlusa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (ME: Andromeda, FIFA 14, Xbox One, Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue) 17/10/2017
Wieści ze świata (ME: Andromeda, FIFA 14, Xbox One, Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue) 17/10/2017

wiadomość17 października 2017

Dziś piszemy o dołączeniu gry Mass Effect: Andromeda do usług EA i Origin Access, zniknięciu FIF-y 14 z EA Access, jesiennej aktualizacji interfejsu konsoli Xbox One oraz o darmowym Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue, udostępnionym w ramach promocji Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey - powstaje remake Strange Journey
Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey - powstaje remake Strange Journey

wiadomość27 marca 2017

Firma Atlus zapowiedziała, że jesienią bieżącego roku ukaże się Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey - remake Shin Megami Tensei: Strange Journey przeznaczony na handhelda 3DS.