Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2017, 12:18

autor: Góral

Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey - powstaje remake Strange Journey

Firma Atlus zapowiedziała, że jesienią bieżącego roku ukaże się Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey - remake Shin Megami Tensei: Strange Journey przeznaczony na handhelda 3DS.

Wydana w 2009 roku na handheldzie Nintendo DS gra Shin Megami Tensei: Strange Journey doczeka się remake’u przeznaczonego na kieszonsolkę 3DS (dzięki, Kotaku). Nowa wersja zatytułowana będzie Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey i ukaże się jesienią bieżącego roku w Japonii. Obecnie nie wiadomo, czy firma Atlus wypuści projekt na anglojęzycznych rynkach. Zdradzono za to, że oprócz zmian graficznych oraz tych związanych z kwestiami audio (gra ma być w pełni udźwiękowiona), fani mogą liczyć też na około 350 nowych demonów oraz nieznaną wcześniej postać o imieniu Alex. Niestety to wszystko, co wiemy.

Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey w skrócie:
  • remake wydanej w 2009 roku gry Shin Megami Tensei: Strange Journey;
  • ukaże się jesienią bieżącego roku w Japonii;
  • zaoferuje ulepszoną grafikę i udźwiękowienie, nowe demony oraz bohatera o imieniu Alex.

Shin Megami Tensei: Strange Journey to jedna z odsłon popularnego japońskiego cyklu gier wideo. W tej części, która nie jest bezpośrednio powiązana z poprzednimi, gracze wcielają się w bezimiennego członka jednostki Schwarzbirth Investigation Unit powołanej przez ONZ do zbadania sprawy portalu znajdującego się na biegunie południowym, przez który do naszego świata przedostają się demony.

Tytuł jest przedstawicielem gatunku dungeon crawler. Podczas rozgrywki eksplorujemy rozmaite lochy i walczymy naszą drużyną, liczącą maksymalnie cztery postacie, z napotkanymi przeciwnikami. Członków ekipy możemy werbować wśród setek potworów, które następnie da się ze sobą mieszać, dzięki czemu zyskujemy unikalne, silniejsze egzemplarze.

Shin Megami Tensei: Deep Strange Journey - powstaje remake Strange Journey - ilustracja #1