Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2017, 12:24

Wieści ze świata (ME: Andromeda, FIFA 14, Xbox One, Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue) 17/10/2017

Dziś piszemy o dołączeniu gry Mass Effect: Andromeda do usług EA i Origin Access, zniknięciu FIF-y 14 z EA Access, jesiennej aktualizacji interfejsu konsoli Xbox One oraz o darmowym Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue, udostępnionym w ramach promocji Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mass Effect: Andromeda już dostępne na Origin Access

Budżetowa podróż w nieznane. - Wieści ze świata (ME: Andromeda, FIFA 14, Xbox One, Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue) 17/10/2017 - wiadomość - 2017-10-19
Budżetowa podróż w nieznane.

Nie tak dawno firma Electronic Arts zapowiedziała dodanie kosmicznego RPG Mass Effect: Andromeda do usług Origin Access (PC) oraz EA Access (Xbox One). Choć nie podano wtedy dokładnej daty, gra figuruje już na liście pełnych tytułów, dostępnych dla PC-towych subskrybentów. Oznacza to, że za niecałe 15 zł każdy chętny może zagłębić się w uniwersum Andromedy na miesiąc. Wydaje się to dość niewygórowaną ceną za produkcję debiutującą w pierwszym kwartale 2017 roku. Niestety, posiadacze Xboxa One na razie muszą obejść się smakiem. W chwili pisania tej wiadomości w EA Access nie widać znaków ME:A ani obiecywanej pełnej wersji horroru Dead Space 3.

Jeśli sama gra od BioWare nie skusiła Was do zapłacenia, proponujemy i tak zastanowić się nad subskrypcją na najbliższy miesiąc. Tym sposobem będziecie mogli przedpremierowo sprawdzić triale Need for Speed: Payback (od 2 listopada) oraz Star Wars: Battlefront II (od 9 listopada).

FIFA 14 jutro opuści EA Access

To nie koniec smutnych wieści dla fanów EA z konsolą Microsoftu. Pamiętacie, jak w lipcu zapowiedziano wycofanie gry FIFA 14 z oferty EA Access Vault? My też nie. Słowo się rzekło i na pożegnanie z produkcją macie poniżej 24 godzin. 18 października 2017 roku zniknie ona z usługi z powodu „indywidualnych okoliczności, specyficznych dla tego tytułu”. Serwis Polygon zgaduje, że chodzi tu o zamknięcie serwerów gry, a tym samym trybów wieloosobowych i FIFA Ultimate Team. Zapytany o zdanie przedstawiciel firmy milczy jednak jak grób.

Ilu z Was pamięta okładkę sprzed 4 lat? - Wieści ze świata (ME: Andromeda, FIFA 14, Xbox One, Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue) 17/10/2017 - wiadomość - 2017-10-19
Ilu z Was pamięta okładkę sprzed 4 lat?

Choć sam fakt wycofania prehistorycznej już w skali gier sportowych produkcji nie powinien budzić większych emocji, daje jednak firmie precedens do wycofywania innych tytułów z arbitralnych powodów. FIFA 14 była jedną z pierwszych oferowanych pozycji przy starcie usługi. Obiecywano też wtedy, że żadna dodana do Vault gra nigdy nie zniknie z usługi.

Debiut jesiennej aktualizacji interfejsu Xbox One

Ekran startowy ma być od teraz bardziej pomocny. - Wieści ze świata (ME: Andromeda, FIFA 14, Xbox One, Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue) 17/10/2017 - wiadomość - 2017-10-19
Ekran startowy ma być od teraz bardziej pomocny.

Xbox One po raz trzeci! Sprzedane! W sierpniu pisaliśmy o testach nowego interfejsu konsoli Microsoftu w programie Insider Alpha Ring. Od wiadomości minęło już trochę czasu, a zapowiadana na jesień aktualizacja właśnie została udostępniona dla wszystkich użytkowników XONE. Łatka pobierze się automatycznie przy starcie systemu i nie wymaga skomplikowanej konfiguracji. Poniżej przypominamy zaś najważniejsze zmiany i nowości:

  • Nowe przyciski na ekranie domowym pozwalają na szybkie wznowienie ostatniej gry, proponują osoby do znajomych i przypominają o najnowszych promocjach;
  • główny ekran wzbogacono o pasek ostatnio używanych aplikacji, który oszczędzi nam częstych podróży do biblioteki gier;
  • „klocki zawartości” pozwalają na dostosowanie interfejsu do potrzeb gracza i przypiąć opcje, które użytkownik chce mieć zawsze pod ręką;
  • przewodnik Xbox został podzielony na horyzontalne warstwy – dotarcie do podstawowych funkcji zajmuje teraz mniej czasu.

Jeśli chcecie przeczytać o pozostałych szczegółach lub zobaczyć interfejs w akcji – odsyłamy Was do oficjalnego wpisu na blogu firmy.

Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue za darmo na PC

Na ostatek mamy dla Was nieco dziwny freeware. W zeszłym tygodniu firma Atlus wypuściła kolejny trailer Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux, czyli ulepszonej wersji znanego jRPG-a z konsoli Nintendo DS, tym razem przeznaczonej na 3DS-a. Do promocji gry użyto fikcyjnej platformówki 2D, w której kierujemy znanymi stworkami Jackiem Frostem i Jack O'Lanternem. Jak się jednak okazuje japoński koncern zdecydował się na wypuszczenie owego „nieistniejącego” tytułu pod nazwą Shin Megami Tensei: Synchronicity Prologue zupełnie za darmo (o ile ściągniecie go przed 24 grudnia 2017 roku). Gra dostępna jest wyłącznie na PC-tach, ale nie znaczy to, że produkcja matka też na nie zmierza. Platformówka jest jedynie miłym gestem w stronę fanów.

Pliki gry pobrać można w tym miejscu (via Gematsu).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: