Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2017, 12:40

autor: Movis

Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Wojny, Xbox One, Surf World Series, Ni no Kuni II) 8/8/2017

Dziś piszemy o trybie Podboju Online w grze Śródziemie: Cień Wojny, obecności Ubisoftu na targach gamescom 2017, testach nowego interfejsu konsoli Xbox One, dacie premiery i demie Surf World Series oraz edycjach kolekcjonerskich Ni no Kuni II: Revenant Kingdom. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Śródziemie: Cień Wojny – zapowiedziano Podbój Online

Serwis Eurogamer.net dowiedział się o zupełnie nowym sieciowym trybie rozgrywki, który ma znaleźć się w grze Śródziemie: Cień Wojny. Poprzedni tytuł nie zapewniał za wielu możliwości interakcji z innymi graczami i autorzy najwyraźniej postanowili rozwinąć także i te aspekty swojej nowej produkcji. W Cieniu Wojny gracze będą mogli najeżdżać światy pozostałych użytkowników w ramach systemu Społecznego Podboju. Każdy będzie mógł zasiedlić wybraną fortecę swoimi dowódcami i strukturami obronnymi, po czym wysłać ją do sieci w postaci wyzwania dla innych graczy. Agresorzy będą próbowali ją zdobyć za pomocą własnych wypadów wojennych, a zwycięska strona otrzyma określone nagrody.

Ataki na bazy przypominają nieco tryb online z MGS V. - Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Wojny, Xbox One, Surf World Series, Ni no Kuni II) 8/8/2017 - wiadomość - 2017-08-09
Ataki na bazy przypominają nieco tryb online z MGS V.

Do dyspozycji zostaną oddane dwa tryby podbojów. W „przyjaznej” wersji nikt nie ryzykuje utraty swoich ulubionych orków podwładnych. Nawet jeśli zostaną oni zabici, po zakończeniu potyczki zostaną przywróceni w nasze szeregi bez trwałego uszczerbku na zdrowiu. Stawki podnoszą się w trybie rankingowym, gdzie każde zabójstwo w drużynie atakującej ma być permanentne, a najazdy gracza są oceniane, co pozwala mu wspinać się po rankingowej drabinie.

Dodatkowo mają powrócić misje Vendetty znane z Cienia Mordoru. Uprzednio polegały one jedynie na pokonaniu orka, który zabił naszego kolegę w jego świecie gry. Koncepcja ta została rozwinięta i teraz zemsta będzie wymagała nieco więcej zachodu, np. zwabienia nikczemnika w pułapkę lub wytropienia jego kryjówki.

Wszystkie te aktywności mają zapewniać graczom różnorodne skrzynki i łupy wojenne, które będzie można wymieniać na kolejnych dowódców, bronie i inne przedmioty.

Ubisoft na targach gamescom

Francuski koncern Ubisoft zapowiedział swoją obecność na zbliżających się targach gamescom 2017. Firma postawiła na prezentacje tytułów znanych już fanom z tegorocznego E3 i zapewni uczestnikom mieszankę grywalnych wersji demonstracyjnych swoich nowości oraz pozwoli się im zmierzyć w paru starszych produkcjach online. Oto gry, których można spodziewać się na ich stoisku (hala 6.1, stanowisko B020):

Oprócz typowych prezentacji gier, Ubi zaplanowało też finał rozgrywek drugiego sezonu Tom Clancy’s Rainbow Six Pro League 2017. Najlepsze drużyny zetrą się ze sobą w piątkowym półfinale 25 sierpnia, a zwycięzcy zawalczą o pierwsze miejsce dzień później. Całość będzie można obserwować na żywo na scenie Alpha w ESL Arena w hali 9 lub na oficjalnym kanale Twitch.tv.

Xbox One dostanie zupełnie nowy interfejs

Firma Microsoft przygotowuje się do wielkiej zmiany interfejsu użytkownika na konsoli Xbox One. Obecnie nowy system testują jedynie uczestnicy programu Xbox Insider Alpha Ring, ale twórcy obiecują, że aktualizacja zostanie udostępniona ogółowi użytkowników jeszcze tej jesieni. Co nowego znajdziemy więc na telewizorze po wciśnięciu przycisku zasilania konsoli?

Konsola Microsoftu nie słynęła uprzednio z płynności i logiki swojego interfejsu. - Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Wojny, Xbox One, Surf World Series, Ni no Kuni II) 8/8/2017 - wiadomość - 2017-08-09
Konsola Microsoftu nie słynęła uprzednio z płynności i logiki swojego interfejsu.

Na główny ekran domowy zawitały przyciski, które pozwolą na szybkie wznowienie ostatniej gry, zaproponują znajomość z osobami o podobnych gustach oraz zaserwują nam najnowsze promocje z oficjalnego sklepu. Pod nimi znalazł się pasek ostatnio otwieranych aplikacji, dzięki któremu szybko przejdziemy do biblioteki gier i nie będziemy już musieli grzebać w odmętach interfejsu, by znaleźć tytuł otwierany parę dni temu.

Microsoft spełni też w końcu dawne prośby użytkowników i pozwoli im na dostosowanie interfejsu do swoich potrzeb. Gracze będą mogli przemodelować najczęściej odwiedzane strony za pomocą „klocków zawartości”. Jeśli interesują nas określone gry, jesteśmy ciekawi kolejnych aktualizacji lub chcemy pozostać w ściślejszym kontakcie z paroma znajomymi, wystarczy parę kliknięć, by mieć wszystko pod ręką.

Zmiany nie ominęły też głównego przewodnika Xbox. Zawartość podzielono horyzontalnie, a opcje pojawiają się teraz w paru warstwach. Programiści skupili się na ułatwieniu korzystania ze wszystkich opcji, a dotarcie do podstawowych funkcji zajmuje teraz znacząco mniej czasu. Nowości znalazły się też w zakładce Społeczności oraz Aktualnościach.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak interfejs prezentuje się w ruchu, firma zapewniła też pięciominutowy materiał wideo, na którym Major Nelson prezentuje wszystkie szczegóły:

Data premiery i demo gry Surf World Series

Niezależny deweloper Climax Studios zapowiedział, że jego sportowa gra Surf World Series ukaże się na rynku w ostatnich dniach tego miesiąca. Na konsoli Sony gra dostępna będzie od 29 sierpnia, a dzień później kupić ją będzie można także na Xboksie One oraz platformie Steam.

Tytuł jest zręcznościową produkcją surfingową i pozwoli graczom ujeżdżać grzywacze m.in. na australijskiej Bell’s Beach czy w Zatoce Waimea na Hawajach. Podczas przygody z oceanem odblokujemy kolejne triki, deski i inne elementy kosmetyczne, a na królów fal czekają wyzwania oraz zawody w trybie online.

Ciekawscy mogą wypróbować wersję demonstracyjną gry, obecną już na konsolach i mającą lada moment pojawić się na oficjalnej stronie Steam. Autorzy z okazji zbliżającej się premiery podzielili się też krótkim zwiastunem:

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom – królewska i książęca edycja kolekcjonerska

Firma Bandai Namco przez przypadek odkryła dwie edycje kolekcjonerskie gry Ni no Kuni II : Revenant Kingdom. Oficjalna informacja znikła tak szybko jak się pojawiła, ale czujni użytkownicy forum NeoGAF zdążyli zapisać fotki produktów.

Królewski majestat. - Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Wojny, Xbox One, Surf World Series, Ni no Kuni II) 8/8/2017 - wiadomość - 2017-08-09
Królewski majestat.

W edycji królewskiej znajdziemy przepustkę sezonową i dużo fizycznych dodatków, m.in. płytę winylową z muzyką, książeczkę ze szkicami postaci i grafikami koncepcyjnymi, dysk z dodatkowym materiałem wideo oraz 20-centymetrową figurkę z pozytywką.

Książęcy szyk. - Wieści ze świata (Śródziemie: Cień Wojny, Xbox One, Surf World Series, Ni no Kuni II) 8/8/2017 - wiadomość - 2017-08-09
Książęcy szyk.

Opcja książęca jest zaś nieco skromniejsza: zapewni jedynie przepustkę sezonową, stalowe pudełko i dodatkowy dysk. Jak na razie cena obu edycji gry nie jest znana.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: