Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSWP
Okładka Football Empire (AND)
OkładkaFootball Empire (AND)

Football Empire

Menadżer piłkarski, w którym zadaniem gracza jest poprowadzenie do zwycięstwa drużyny oddanej w jego ręce.

Strategiczne | ekonomiczne | piłka nożna | manager piłkarski

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Empire Premiera

anulowana

WP

26paź2017

AND iOS

Football Empire jest menadżerem piłkarskim opracowanym z myślą o urządzeniach mobilnych przez niemieckie studio Digamore Entertainment. Tytuł trafił na kilka platform, w tym na urządzenia z systemem AND, iOS i WP.

Mechanika

W Football Empire stajemy na czele klubu piłkarskiego, a naszym zadaniem jest poprowadzenie go do zwycięstwa. Zabawę rozpoczynamy z niewielkim boiskiem i równie małym zasobem gotówki, którą możemy przeznaczyć na wzniesienie pierwszych zabudowań. Miejsce to szybko staje się naszym oczkiem w głowie – nie dość, że to właśnie tutaj znajduje się centrum naszej aktywności, to jeszcze poszczególne budynki pozwalają na szlifowanie formy zawodników (mowa choćby o siłowni, w której mogą polepszyć swoją kondycję) czy też dojście do siebie po kontuzjach (na przykład poprzez odpoczynek w saunie). Co ciekawe, o rozmieszczeniu poszczególnych konstrukcji decydujemy sami, a w miarę postępów otrzymujemy dostęp nie tylko do nowych rodzajów zabudowy, lecz także do ulepszeń tych już posiadanych.

Niezależnie jednak od tego, jak dobrze idzie nam projektowanie własnego stadionu i całej infrastruktury z nim związanej, o sukcesie naszych piłkarzy decydują ich poczynania na boisku. Jak nietrudno się domyślić, w naszej gestii leży opracowywanie planów treningowych i obmyślanie możliwie najskuteczniejszych taktyk, w oparciu o styl gry konkurencyjnych klubów. Warto odnotować, że trenować możemy indywidualnie (co odblokowuje umiejętności specjalne konkretnego zawodnika) lub grupowo (koncentrując się na kondycji wszystkich piłkarzy). Listę naszych obowiązków zamyka dobór rywali, z którymi nasi sportowcy zmierzą się w kolejnych spotkaniach oraz wybór ustawienia – ostatni z wymienionych aspektów rozgrywki jest w wielu przypadkach kluczem do zwycięstwa.

Tryby gry

W Football Empire można grać w pojedynkę lub w towarzystwie innych graczy, w ramach sieciowego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanego na platformę AND, iOS i WP Football Empire prezentuje przyzwoity poziom wykonania – na uwagę zasługuje również przejrzysty, intuicyjny interfejs.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Football Empire: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS
WP