Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweANDWWWiOS
Okładka Top Eleven Be a Football Manager (AND)
OkładkaTop Eleven Be a Football Manager (AND)

Top Eleven Menedżer Piłkarski

Top Eleven Be a Football Manager

Prosty menadżer piłkarski, stworzony głównie z myślą o użytkownikach portali społecznościowych. W trakcie kolejnych sezonów zmagamy się z milionami graczy z całego świata, uczestnicząc w meczach ligowych, pucharowych oraz rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Sportowe | manager | zagraj za darmo | piłka nożna | manager piłkarski | Facebook | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Top Eleven Menedżer Piłkarski Premiera

9maj2010

WWW

20paź2011

AND

19lis2011

iOS

producent: Nordeus wydawca: Nordeus Strona oficjalna

Gry podobne do Top Eleven Menedżer Piłkarski

FIFA 14

FIFA Online 3

Championship Manager 17

Top Eleven jest przeglądarkowym menadżerem piłkarskim, stworzonym głównie z myślą o użytkownikach portali społecznościowych oraz urządzeń mobilnych. Za powstanie gry odpowiada serbskie studio Nordeus Interactive, założone na początku 2010 roku przez trójkę byłych pracowników Microsoftu. Stawiając sobie za wzór tak utytułowane serie jak Premier Manager czy Football Manager, autorom udało się stworzyć grę, która została uhonorowana wieloma nagrodami i zdeklasowała konkurencję, mogąc poszczycić się w okresie największej popularności zawrotną liczbą kilkunastu milionów aktywnych graczy.

Przystępując do gry wybieramy nazwę dla swojej drużyny oraz godło i barwy klubowe. Następnie jesteśmy losowo przydzielani do jednej z równorzędnych lig, złożonej z 14 drużyn o zbliżonych parametrach. Każdy sezon składa się z dwudniowego okresu przygotowawczego i 26 dni meczowych, podczas których uczestniczymy w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Po zakończeniu sezonu, 7 najlepszych drużyn awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej, gdzie poziom rywali wzrasta. Dodatkowo jeśli zajęliśmy miejsce w pierwszej czwórce, w kolejnym sezonie uczestniczymy także w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Do naszych zadań, jako menadżera, należy przede wszystkim ustalanie składu oraz taktyki kolejnych spotkań. Musimy też dbać o dokonywanie transferów, stale wzmacniających naszą drużynę oraz treningi, mające bezpośredni wpływ na rozwój umiejętności piłkarzy. Bardzo istotna jest również sfera finansowa naszej działalności. Fundusze pozyskujemy poprzez umowy sponsorskie oraz prawa do transmisji, lecz także z biletów, transferów i inwestycji w stadionową infrastrukturę. Pieniądze przeznaczone na rozbudowę stadionu, parkingi i punkty usługowe, a także bazę medyczną i szkoleniową zaprocentują nie tylko większymi wpływami do klubowej kasy, ale również wzrastającą dyspozycją drużyny.

Tym, co wyróżnia Top Eleven na tle klasycznych piłkarskich menadżerów jest fakt, że niezależnie od tego, jak wiele czasu poświęcimy grze, kierowany przez nas zespół i tak będzie rozgrywał swoje mecze według ściśle określonego terminarza, na który możemy wpływać tylko w niewielkim stopniu poprzez mikropłatności. W przypadku braku działania z naszej strony, niezbędne decyzje podejmie za nas komputerowe AI, choć, jak nietrudno się domyślić, nie zawsze będą to decyzje trafne. Zależność jest więc bardzo prosta – im więcej uwagi poświęcimy drużynie, tym lepsze wyniki będziemy osiągać.

Pierwsza wersja gry pojawiła się w internecie w maju 2010 r. i od tego czasu jest systematycznie rozwijana i wzbogacana o nowe opcje. Powstałe rok później wersje na urządzenia mobilne wprowadziły możliwość gry cross-platformowej. W Top Eleven możemy grać bez pobierania jakichkolwiek plików, bezpośrednio ze strony internetowej producenta lub – co bardziej korzystne – za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, z Facebookiem na czele. Opcje społecznościowe w grze są dość rozbudowane i ich wykorzystywanie znacznie ułatwia rozgrywkę. Znajomi oglądający nasze mecze to cenny bonus, mogący nie raz przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. W trudnych chwilach nieocenione mogą okazać się również prezenty w postaci pakietów zdrowia, morale i odpoczynku. Pozwalają one znacznie szybciej przywrócić naszych zawodników do formy fizycznej i psychicznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 104 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Top Eleven Menedżer Piłkarski: Odpowiednia dla każdego wieku.

Top Eleven Menedżer Piłkarski Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
WWW
iOS
AND