Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweANDiOS
Okładka Champ Man 15 (AND)

Champ Man 15

Menadżer piłkarski, stanowiący mobilną kontynuację kultowego cyklu Championship Manager. W grze możemy poprowadzić do sukcesów ponad 400 klubów piłkarskich z 23 lig z całego świata. Podczas rozgrywki odpowiadamy m.in.

Sportowe | manager | zagraj za darmo | manager piłkarski

Okładka Champ Man 15 (AND)

data premiery gry:

14sie2014

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Champ Man 15 to manager piłkarski będący mobilną kontynuacją kultowego cyklu Championship Manager. Wydawana przez wiele lat na pecetach seria macierzysta ostatecznie przegrała rywalizację o gusta graczy z rozwijaną przez oryginalnych twórców cyklu ze studia Sports Interactive serią Football Manager. Deweloperzy z firmy Square Enix nie dali jednak za wygraną i po kilku latach przerwy powrócili pod nieco zmienioną nazwą, celując tym razem w rynek urządzeń mobilnych.

Jak w każdej z typowych gier menadżerskich, naszym zadaniem jest poprowadzenie wybranej drużyny do sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Champ Man 15 pozwala na wybór jednego z ponad 400 klubów z 23 światowych lig piłkarskich. Rolą menadżera jest zadbać o wszelkie aspekty funkcjonowania zespołu, wliczając w to takie elementy jak zakup i sprzedaż zawodników, podpisywanie kontraktów z graczami i sztabem szkoleniowym, rozbudowa klubowej infrastruktury oraz rzecz jasna ustalanie składów i taktyk na kolejne spotkania drużyny. Bardzo istotną rolę w grze pełnią treningi, związane z całą drużyną lub jej poszczególnymi formacjami. Te z kolei opłacamy za pomocą tzw. Coaching Funds, zdobywanych po każdym rozegranym spotkaniu. Dzięki prostemu silnikowi meczowemu, przypominającemu te z wcześniejszych odsłon cyklu, rywalizację naszej drużyny możemy oczywiście śledzić na żywo, modyfikując ustawienie i taktykę zespołu.

Champ Man 15 pod wieloma względami łudząco przypomina oryginalne odsłony cyklu Championship Manager, choć ilość dostępnych opcji i stopień skomplikowania rozgrywki uległy pewnym uproszczeniom, stosownie do możliwości urządzeń przenośnych. Spore zmiany w mechanice rozgrywki wynikły też z zastosowania modelu free-to-play, jakkolwiek więc sama gra dostępna jest za darmo, twórcy każą sobie płacić realną walutą za szereg niedostępnych pierwotnie opcji i udogodnień. Przykładem może być zablokowanie dostępu do najsłynniejszych drużyn piłkarskich pokroju Realu Madryt czy Barcelony. Sporym ułatwieniem może być także zainwestowanie prawdziwej gotówki w dodatkowe treningi, poprawiające efektywność drużyny oraz jej poszczególnych formacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Champ Man 15

12+

iOS
AND