Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka GORN (PS4)

GORN

Pierwszoosobowa gra akcji opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, w której gracz bierze udział w wyjątkowo brutalnych pojedynkach gladiatorów.

Akcji | FPP | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | slasher

Okładka GORN (PS4)

data premiery gry:

18lip2019

PC

19maj2020

PS4

GORN jest grą akcji opracowaną przez niezależne studio Free Lives – zespół, w którego portfolio znajduje się między innymi ciepło przyjęte Broforce. W przeciwieństwie do wcześniejszych dzieł ekipy opisywana tutaj pozycja wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości i kontrolerów ruchowych.

Mechanika

W GORN akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad gladiatorem, który walczy o przetrwanie na zróżnicowanych arenach. Protagonista musi stawić czoła zastępom przeciwników, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału broni białej (w toku zmagań w jego ręce trafiają rozmaite miecze, maczugi, a nawet ciężkie, dwuręczne młoty bojowe) i dystansowej (mowa przede wszystkim o łukach i nożach do rzucania) – nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by eliminował adwersarzy gołymi rękoma. Oprócz szeregowych przeciwników na pokonanie czekają tutaj różnorodni bossowie cechujący się wyższym współczynnikiem wytrzymałości na obrażenia i wyprowadzający silniejsze ciosy – w starciach z nimi przydatne jest coraz potężniejsze uzbrojenie, do którego dostęp odblokowujemy w miarę czynionych postępów.

Z uwagi na fakt, że produkcja wymaga do działania zestawów wirtualnej rzeczywistości, po otoczeniu rozglądamy się poprzez poruszanie głową, z kolei poruszając rękoma, celujemy z broni dystansowej, wymachujemy bronią białą lub wyprowadzamy ciosy pięścią.

Tryby gry

GORN oferuje szereg trybów gry, wśród których oprócz podstawowej Areny można znaleźć Challenge (gdzie uczestniczymy w pojedynkach jeden na jednego), a także Endless Mode (stawiamy tutaj czoła kolejnym falom przeciwników).

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika GORN prezentuje się przyjemnie dla oka, głównie dzięki nietypowej stylistyce przywodzącej na myśl tę z bestsellerowego Team Fortress 2. Całość zwraca uwagę również za sprawą wyjątkowej brutalności – krew leje się tutaj obficie, a ciała wrogów możemy nie tylko rozczłonkowywać, ale i dekapitować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI GORN

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe GORN

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 980 Ti lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit

PC
PS4