Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka Mortal Blitz (PS4)

Mortal Blitz

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pierwszoosobowa strzelanka autorstwa koreańskiego studia Skonec Entertainment. Mortal Blitz zabiera graczy w przyszłość, w której to światem rządzi zbrodniczy Niszczycielski Plan Dominium Teratomy.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Mortal Blitz (PS4)

data premiery gry:

20lip2017

PC PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Blitz jest FPS-em, za którego stworzeniem stoi koreańskie studio Skonec Entertainment. Produkcja powstała z myślą o platformie PS4 i PC, a wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości (wykorzystuje również kontrolery ruchowe). Tytuł czerpie garściami z dorobku strzelanin, które królowały w salonach arcade w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, na czele z serią Time Crisis.

Fabuła

Mortal Blitz zabiera graczy w podróż w przyszłość, kiedy to światem trzęsie zbrodniczy Niszczycielski Plan Dominium Teratomy. Główni bohaterowie gry są tak zwanymi Yuhei – byłymi żołnierzami FORCE, czyli elitarnej jednostki rządowej, których zadaniem jest udaremnienie złowieszczych planów ich antagonistów zagrażających globalnemu porządkowi.

Mechanika

Wydarzenia, w których bierzemy udział w Mortal Blitz na platformie PS4 i PC, obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej (FPP). Gra została podzielona na misje, podczas których mamy do zrealizowania określone zadania. Zmagania opierają się przede wszystkim na widowiskowej eliminacji zastępów adwersarzy przy użyciu broni palnej oraz telekinezy, dzięki której możemy manipulować rozmaitymi przedmiotami. Duet pistoletów to podstawowe narzędzia wykorzystywane przez nas na polu bitwy – od czas do czasu w nasze ręce trafiają jednak karabiny maszynowe, strzelby czy granaty.

W trakcie zabawy odwiedzamy szereg futurystycznych lokacji (jak choćby wnętrze kompleksu przemysłowego albo pokład pędzącego pociągu), w których posyłamy do piachu zarówno wrogo nastawionych ludzi, jak i agresywne, zmutowane istoty. Warto odnotować, że podczas zabawy nie mamy możliwości swobodnego poruszania się po otoczeniu – możemy jedynie rozglądać się po nim poprzez poruszanie głową; celowanie z broni odbywa się natomiast przy użyciu kontrolerów ruchowych.

W meandry rozgrywki wprowadza nas tryb szkoleniowy będący nie tyle klasycznym tutorialem, co swego rodzaju strzelnicą, na której gracze mogą doskonalić swoje umiejętności.

Kwestie techniczne

Mortal Blitz odznacza się wysokiej jakości grafiką – dotyczy to zarówno otoczenia dopracowanego z dbałością o detale oraz szczegółowych modeli przeciwników, jak i rozmaitych efektów specjalnych towarzyszących wymianie ognia. Jak wspomniano na wstępie tytuł wymaga do działania zestawów wirtualnej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mortal Blitz

Wymagania wiekowe Mortal Blitz

odpowiednia dla każdego wieku

PC
PS4