Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Sairento VR (PC)

Sairento VR

Widowiskowa gra akcji, zaprojektowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Gracz wciela się w świetnie wyszkolonego, futurystycznego wojownika ninja. Produkcja została opracowana przez studio Mixed Realms.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | ninja | multiplayer | kooperacja | Oculus Rift | strzelanki | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Sairento VR (PC)

data premiery gry:

6lut2018

PC

5lip2019

PS4

Sairento VR jest widowiskową grą akcji, w której otrzymujemy szansę wcielenia się w futurystycznego wojownika ninja, wyposażonego w szereg nowoczesnych broni i gadżetów. Produkcja została przygotowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości (a konkretniej goglach Oculus Rift, HTC Vive oraz PlayStation VR). Za opracowanie tego tytułu odpowiada niezależne studio Mixed Realms i jest to jego debiutancki projekt.

Fabuła

Akcja Sairento VR toczy się w niedalekiej przyszłości, w Japonii. Gracz wciela się w członka organizacji Milczących (ang. The Silent Ones) – śmiercionośnych wojowników ninja, którzy ukrywają się pośród zwykłych ludzi, żyjąc według starożytnego kodu i praktykując zapomnianą sztukę ninjitsu.

Mechanika

W Sairento VR akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa polega głównie na poruszaniu się i walce z kolejnymi przeciwnikami. W starciach wykorzystujemy zarówno broń palną, miotaną, jak i białą, ale nacisk położono na ten ostatni aspekt. Opracowany przez twórców system walki wykorzystuje kontrolery ruchu – machając nimi, gracze wykonują i parują ataki; mogą również precyzyjnie celować we wrażliwe punkty wrogów.

Ważną rolę w produkcji studia Mixed Realms odgrywa także ruch – gracze mogą biegać (zarówno po ziemi, jak i ścianach), skakać (w tym wykonywać tzw. skoki podwójne) oraz odbijać się od różnych powierzchni, dzięki czemu rozgrywka ma naprawdę spore tempo. W miarę postępów osiąganych w grze odblokowujemy kolejne widowiskowe umiejętności i bronie (mowa np. o atakach, które pozwalają używać miecza także na odległość).

Produkcja oferuje kilka odmiennych lokacji (m.in. świątynia w lesie czy dach pędzącego pociągu) oraz wiele typów przeciwników (zmutowani samuraje, inni ninja, roboty).

Tryby gry

W Sairento VR możemy grać samotnie albo z innymi. Miłośnikom zabawy single player gra oferuje szereg zróżnicowanych trybów – od kampanii fabularnej, przez Arcade (swobodna, niezobowiązująca rozgrywka w postaci pojedynczych misji), aż po Endless Mode (zabijamy wrogów, dopóki nie zostaniemy pokonani).

Gracze preferujący zabawę z przyjaciółmi mogą dołączyć do trzech kolegów w trybie PvE (player vs. environment – gracz kontra otoczenie) lub PvP (player vs. player – gracz kontra gracz).

Kwestie techniczne

Sairento VR posiada przyjemną, trójwymiarową oprawę graficzną. Strona wizualna gry jest widowiskowa, choć niewątpliwie widać w niej ograniczenia wynikające z wymagań wirtualnej rzeczywistości (konieczna jest bardzo duża płynność rozgrywki, co skutkuje zmniejszeniem poziomu szczegółowości). Na uwagę zasługuje oryginalny styl artystyczny, łączący elementy futurystyczne ze strojami i broniami kojarzonymi z dalekim wschodem (przede wszystkim z Japonią).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Gry podobne do Sairento VR

Wymagania wiekowe Sairento VR

16+

Wymagania sprzętowe Sairento VR

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i4-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7

PC
PS4