Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Sky Knights (PC)
OkładkaSky Knights (PC)

Sky Knights PC

Sky Knights to sieciowa gra akcji opracowana przez niezależnego dewelopera Hampusa Banklera. Gracz zasiada za sterami nowoczesnego myśliwca i wraz z członkami swojej drużyny toczy podniebne batalie.

Zręcznościowe | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sky Knights Premiera PC

27lipca2017

Steam

27lipca2017

producent: Hampus Bankler wydawca: Hampus Bankler Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sky Knights to sieciowa gra akcji opracowana przez niezależnego dewelopera Hampusa Banklera i wydana na platformę PC. Bankler to były inżynier wojskowy, który obecnie zawodowo zajmuje się tworzeniem gier – z połączenia obydwu jego pasji powstało Sky Knights. Warto jednak zaznaczyć, że to nie pierwszy projekt tego twórcy, bo wcześniej pracował on nad taki grami jak Bionic Commando: Rearmed 2, Angry Birds 2 oraz Project Wight.

W Sky Knights gracz zasiada za sterami nowoczesnego myśliwca i wraz ze swoim zespołem toczy podniebne bitwy, starając się pokonać drużynę przeciwną. Rozgrywka w Sky Knights kładzie duży nacisk na realizm podniebnych potyczek.

Mechanika

W grze na platformie PC akcja prezentowana jest w perspektywie top-down, co pozwala graczowi na łatwiejsze rozeznanie się w sytuacji panującej na polu bitwy. Podczas dynamicznych potyczek ścierają się ze sobą dwie czteroosobowe drużyny mające za zadanie wyeliminować siły przeciwnika – mowa tutaj zarówno o innych pilotach sterowanych przez graczy, jak i jednostkach naziemnych kierowanych przez sztuczną inteligencję oraz o budynkach, takich jak baza operacyjna (ang. Forwarding Operating Base, FOB).

Mecze trwają średnio od 15 do 20 minut. W zależności od preferowanego stylu walki gracz może wybierać z całej gamy dostępnych maszyn, takich jak F-16 Falcon oraz A-10 Warthog. Każdy samolot charakteryzuje się unikalnym wyposażeniem, na jakie składają się m.in. działka maszynowe, rakiety kierowane na podczerwień, różnego rodzaju bomby i pociski powietrze-ziemia. W powietrzu można wykonywać przeróżne manewry (korkociąg, zwroty bojowe, pętle odwrócone itd.) oraz korzystać z dopalaczy w celu uzyskania przewagi taktycznej nad przeciwnikiem.

Podczas gdy gracze sieją zniszczenie, siedząc za sterami myśliwca, pole bitwy zapełnia się jednostkami naziemnymi wspierającymi działania obu walczących drużyn. Oprócz celu głównego, jakim jest zniszczenie wyżej wspomnianej bazy operacyjnej przeciwnika, w czasie każdej potyczki możemy wykonywać zadania poboczne, np. eliminować jednostki naziemne nieprzyjaciela lub wspierać własne w ich działaniach ofensywnych. Za każde pomyślnie zakończone zadanie poboczne otrzymujemy kredyty – te wydajemy na ulepszenia samolotu i zmianę jego wyglądu.

Kwestie Techniczne

Sky Knights na PC odznacza się dobrej jakości oprawą audiowizualną; na szczególną uwagę zasługują dopracowane modele myśliwców. Gra oferuje wsparcie dla kontrolerów z konsol Xbox 360, PS4 oraz Xbox One.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2 - 8  

Wymagania wiekowe Sky Knights: 12+

Sky Knights Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E4400 2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 9500GT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows Vista 7 / 10
 • Zalecane:
 • Intel Core 2 Quad Q6600 2
 • 4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 9600GT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows Vista 7 / 10